Kategorijos
Kiti straipsniai

Kas geriau: internetinės parduotuvės kūrimas ar nuoma?

Šiandien vis daugiau verslų savo prekybą kelia į interneto erdvę – taip ir veiklos sąnaudos mažesnės, ir klientų daugiau galima pasiekti. Verslininkai ieško geriausių sprendimų, tad jiems dažnai iškyla dilema, koks pasirinkimas yra geresnis: kurti ar nuomoti internetinę parduotuvę? Panagrinėkime abiejų šių variantų privalumus ir trūkumus.

Greitesnė prekybos pradžia

Internetinės parduotuvės kūrimas reikalauja nemažai laiko – reikia pritaikyti turinio valdymo sistemos funkcionalumą, dizainą, paruošti integracijas ir atlikti daugybę kitų darbų. Be to, sukūrus parduotuvės platformą reikės sukelti prekes, jų aprašymus ir nuotraukas.

Nuomojant internetinę parduotuvę, galima pradėti prekiauti greičiau, nes visa platforma jau yra paruošta naudojimui ir aprūpinta visomis reikalingomis funkcijomis. Taigi, vienintelis darbas, kurį reikia atlikti – tai prekių ir jų informacijos sukėlimas. Šis sprendimas sutaupo daugybę laiko!

Mažesnė kaina

Internetinės parduotuvės kūrimas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių ar net keliolikos tūkstančių eurų – viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Parduotuvės nuoma paprastai kainuoja daug pigiau, o kaina priklauso nuo pasirinkto paslaugos tiekėjo ir plano. Dažniausiai ji siekia keliasdešimt eurų – tai suma, kurią už naudojimąsi platforma reikia mokėti kas mėnesį.

Vertinant ilgalaikę perspektyvą, internetinės parduotuvės kūrimas gal ir kainuotų pigiau, tačiau ar verslo pradžioje esate tikri, kad viskas pasiseks? Dėl to daugelis pradedančių prekybą įmonių renkasi būtent internetinės parduotuvės nuomos paslaugą. Taip reikia daug mažiau pradinių investicijų, o jei projektas yra nesėkmingas, galima paprasčiausiai nutraukti nuomos sutartį.

Platus funkcionalumas

Internetinės parduotuvės kūrimas, žinoma, suteikia neribotas galimybes plėtoti reikalingą funkcionalumą. Parduotuvę galima visiškai pritaikyti net ir labai specializuotiems produktams. Antra vertus, nuomojamos internetinės parduotuvės turi visas universalias funkcijas, kurių daugeliu atvejų užtenka su kaupu.

Be to, kiekvieno funkcionalumo plėtra kuriant nuosavą parduotuvę kainuoja, reikalauja testavimo, o tai galiausiai reikalauja nemažų investicijų. Reikia atsakingai įvertinti, ar tiek investuoti tikrai verta. O jei prekyba internetu seksis gerai, visada galima nuomojamą elektroninę parduotuvę ir nusipirkti.

Patikimas veikimas

Daugelis verslininkų renkasi nuomoti elektroninę parduotuvę dėl paprastos priežasties – patikimo jos veikimo. Kai platformą nuomojate, už jos veikimą atsako paslaugos teikėjas. Dėl to jį reikia pasirinkti atsakingai: atkreipkite dėmesį į problemų sprendimo terminus ir techninės pagalbos sąlygas. Turint nuosavą elektroninę parduotuvę, tikriausiai reikės samdyti ir IT specialistą, kuris galėtų greitai išspręsti su veikimu susijusias problemas, o tai sudaro nemažas papildomas išlaidas parduotuvės išlaikymui.

Dizaino galimybės

Nuomojamos internetinės parduotuvės paprastai negali pasigirti unikaliu dizainu. Dažniausiai naudojami keli universalūs šablonai, kuriuose galima lengvai keisti spalvas ar tam tikrus elementus – tam nereikia specialių žinių, pakeitimus gali atlikti kiekvienas labiau įgudęs interneto vartotojas. Internetinės parduotuvės kūrimas dizainui atveria itin plačias galimybes. Galite kurti unikalų ir originalų dizainą, kuriuo jūsų parduotuvė išsiskirs iš kitų. Tačiau čia kyla klausimas, kas svarbiau? Daugelis pirkėjų priima sprendimą pirkti galvodami apie prekės pridedamąją vertę, o ne apie parduotuvės dizainą, todėl daugeliu atveju užtenka ir paprastesnių dizaino sprendimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *