Kategorijos
Gyvenimas

Krekenos padeda veršeliams išgyventi

Visi užaugę kaime, auginantys galvijus ar besidomintys gyvulininkyste yra girdėję apie krekenas. Deja, jos ne visada tinkamai įvertinamos. Jų gamyba karvės organizme ir veršelio žindymas yra natūralus procesas – krekenos užtikrina, kad mažylis išgyventų. Aptarkime, kaip užtikrinti, kad naujagimiai veršeliai gautų krekenas ir kuo jos tokios svarbios.

Kas yra krekenos?

Krekenomis yra vadinamas pirmasis karvės pienas po veršiavimosi. Jis paprastai yra geltonas, riebus ir toks išlieka kelias pirmąsias veršelio gyvenimo dienas. Gamta taip sutvarkė, kad ką tik gimę veršeliai neturi imuniteto. Dėl to krekenos jiems yra gyvybiškai svarbios – jose yra bandai būdingų antikūnų. Jas geriant susiformuoja veršelių imunitetas, be to, krekenos suteikia mažyliams daug energijos. Rekomenduojama, kad pirmąją gyvenimo parą veršelis išgertų bent 6 litrus krekenų, tačiau jos gali būti girdomos ir ilgiau.

Kuo krekenos skiriasi nuo pieno?

Galima sakyti, kad krekenos tam tikra prasme yra pienas, tačiau tai visiškai kitoks produktas. Visų pirma, skiriasi pieno ir krekenų sudėtis – pastarosiose net trečdalį sudaro sausosios medžiagos. Jose gausu imunoglobulinų, yra daugiau riebalų ir baltymų. Visa tai reikalinga veršeliui pirmosiomis gyvenimo dienomis, tačiau maždaug per pirmąsias tris jo gyvenimo paras mamos krekenos palengva virsta pienu.

Kategorijos
Žemdirbystė

Šiuolaikinė žemės ūkio technika – didina darbo efektyvumą

Jei trumpam žvilgteltume į istoriją, pastebėtume, kad žmogus nuolat ieškojo būdų palengvinti savo buitį ir našiau atlikti darbus. Iš pradžių visi darbai buvo dirbami rankomis, vėliau radosi įrankiai, o šiandien turime… žemės ūkio techniką. Tai puikus sprendimas tiek augalininkystės, tiek gyvulininkystės ūkiams, padedantis dirbti našiau, greičiau ir pasiekti geresnių rezultatų.

Žemės ūkio technikos nauda

Traktoriai, kombainai, kultivatoriai ir kita žemės ūkio technika šiandien ūkiuose nudirba didžiąją dalį darbų. Žinoma, visus darbus galima atlikti ir kitais metodais, štai dar visai neseniai kaimiškose vietovėse, pavyzdžiui, žemei arti, buvo naudojami arkliai. Deja, laikai pasikeitė. Tačiau kokios realios naudos žemės ūkio technika suteikia ūkininkams?

Visų pirma, su kokybiška, tinkamai sukomplektuota ir parinkta žemės ūkio technika galima dirbti daug efektyviau. Taigi, per trumpesnį laiką gali būti apdirbamas didesnis žemės plotas, gaunama daugiau derliaus. Galiausiai, pats apdirbimas kainuoja pigiau, nes reikia mažiau žmogaus darbo (o tai reiškia ir mažiau darbuotojų), todėl galutinė produkcijos savikaina yra mažesnė.

Nors technikos naudojimą galima kvestionuoti ekologijos kontekste, žemės ūkio technika yra naudinga ir šiuo atveju. Tinkamai dirbama žemė suteikia didesnį derlių, o protingai ir profesionaliai dirbant šiuolaikinės žemės ūkio technikos išskiriama tarša nėra tokia jau didelė.

Kategorijos
Kiti straipsniai

Auksiniai pakabukai su deimantu – puiki dovana

Auksiniai pakabukai su deimantuVerta pastebėti tai, kad net nepajusime, kaip greitai į mūsų namų duris vėl pasibels pačios didžiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Puikiai suvokiame, kad ši šventę yra nepaprasta tuo, kad kiekvienas iš mūsų norime dalintis gerumu, apipilti artimuosius ne tik dėmesiu, tačiau ir dovanomis. Kad ir kaip ten bebūtų, pats brangiausias žmogus šioje žemėje yra mūsų mylimas gyvenimo palydovas – vyras ar žmona. Tad, jam ar jai norime išrinkti tokią dovaną, kuri šį žmogų nustebintų ir žinoma, sužavėtų. Puikiai suvokiame tai, kad šiame materialiame pasaulyje tai padaryti tikrai nebus taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Būtina suvokti tai, kad bemaž pačiu svarbiausiu dovanos pasirinkimo kriteriju tampa ne kas kita, kaip tik finansai. Verta pastebėti tai, kad daugelio Lietuvos gyventojų ekonominė padėtis šiandien tikrai nėra viena iš geriausių. Dėl šios priežasties, dovanos pasirinkimo spektras gali būti kiek apribotas.

Tačiau, jei jūsų nevaržo finansai, galite sau leisti bemaž bet ką. Tai gali būti ir pakabukai su deimantu. Na, o jų pasirinkimas rinkoje yra labai platus. Kaip niekada populiarūs tampa būtent pakabukai su įvairios formos briliantais. O jų inkrustacija pakabuke atrodo tikrai nepriekaištingai. Toks meno kūrinys dažniausiai yra kuriamas moterims, kur kas rečiau – vyrams. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad stiprioji lytis negali puoštis. Tiesiog, jiems sukurti tokio tipo juvelyriniai gaminiai yra kiek kuklesni, subtilesnio modelio ar pan. na , o tarkime, moteris, kuri yra pasidabinusi nuostabaus grožio, atvira vakarine suknele, pakabukas bus tas akcentas, kuris patrauks aplink esančių žmonių akis, pabrėš eleganciją ir moteriškumą, prabangą. O kiekvienai savo vertę jaučiančiai damai tai yra labai svarbu.

Kategorijos
Žemdirbystė

Kombainas ir 5 jo privalumai Jūsų ūkiui

Žemės ūkio kombainas yra gerai žinomas kaip palengvinantis derliaus nuėmimo procesą. Kaip rodo pavadinimas, jis sujungia iki trijų tos pačios operacijos funkcijų. Vienas iš jų yra pjūtis, kai ūkyje nupjaunamas ir renkamas derlius, kai ruošiamasi nuimti derlių. Jis taip pat kulia javus, gaunamus po pjūties, kai atskiriami pelai, stiebai ir grūdai. Trečioji operacija – vėdinimas, o šis procesas atskiria grūdus ir šiaudus. Tai iš esmės apibrėžia, ko iš jo tikėtis. Jis praverčia nuimant įvairius augalus, įskaitant saulėgrąžas, sojas, sorgus, kukurūzus, miežius, avižas ir kviečius. Tačiau kodėl ūkininkas turėtų rinktis kombainą, o ne rankinį? Nesivaržydami aptarkime šios parinkties pranašumus.

1. Pasiekiamas maksimalus derlius

Kodėl dėti daug pastangų auginant derlių, kad derliaus nuėmimo metu jis netektų? Čia jūs pasirenkate ūkio kombainą, kad išvengtumėte šio išvengiamo nuostolio. Kadangi jame derinamos trys operacijos, jūs neprarasite grūdų pereinant nuo vienos prie kitos. Jis taip pat gaminamas taip, kad viso proceso metu į ūkį iškristų mažai grūdų arba jų nekristų. Todėl jį naudojantys ūkininkai užfiksuoja gana didelį derlių.

2. Išgaunamas švarus grūdas

Kategorijos
Kiti straipsniai

Ar elektroninės parduotuvės kūrimas – paprastas procesas?

Kiekvienais metais į internetą pereina vis daugiau verslų. Taip pat vis daugiau prekių ir pardavėjų pradeda veiklą ir savo paslaugas ima siūlyti internete. Todėl elektroninės parduotuvės kūrimas tampa vis aktualesne tema, ja domisi vis daugiau verslininkų. Ar verta šio projekto imtis patiems ir kada geriausiai kreiptis pagalbos į profesionalus?

Ar reikalinga elektroninė parduotuvė?

Kai internetą užvaldė socialiniai tinklai, greitai jie tapo ir niša prisistatyti verslui. Dalis pardavėjų ir paslaugų tiekėjų sukūrė savo anketas ir čia ėmė siūlyti klientų. Kurį laiką tai buvo efektyvi strategija. Kai kurie socialiniai tinklai netgi prisitaikė prie tokio vartotojų poreikio ir pasiūlė papildomus funkcionalumus verslų savininkams. Visgi, socialinio tinklo anketa niekuomet neatstos kokybiškos ir funkcionalios elektroninės parduotuvės.

Pastebite, kad socialiniame tinkle pritrūksta funkcionalumo, klientai nenoriai perka, nes sunkėja atsiskaitymas? O gal manote, kad jau išaugote iš tokio tipo pardavimų ir norite pritraukti naujų klientų? Tuomet Jums reikalingas elektroninės parduotuvės kūrimas. Elektroninė parduotuvė internete ne tik suteikia daugiau galimybių, bet ir yra daug patogesnė klientui. O šiandien pirkėjai tikrai yra reiklūs pardavėjams. Be to, tokia parduotuvė gerina Jūsų, kaip paslaugos teikėjo ar prekės pardavėjo įvaizdį.

Kokia turėtų būti elektroninė parduotuvė?