Kategorijos
Žemdirbystė

Siloso gamyba, kuo ypatingas šis procesas?

Paskutiniu metu jis sparčiai išpopuliarėjo ir naudojamas labai plačiai norint aprūpinti gyvulius parašu. Kadangi didžiąją metų dalį mūsų šalyje natūraliai jo gauti iš gamtos neįmanoma. Todėl neišvengiamai reikia tuo pasirūpinti iš anksto. Aišku, ilgą laiką tam pasitarnavo šienas. Tačiau jo ruošimas reikalauja pakankamai nemažų sąnaudų ir tuo pačiu yra daugybė rizikų. Kadangi dėl nepastovių orų sudrėkęs šienas jau nebus tinkamas naudoti, kas reikš didelį nuostolį ir jokio rezultato. Tačiau šaltuoju metų laiku gyvuliams maitintis reikia. Taigi, alternatyvus metodas, kurio metu panaudojama ta pati žalioji masė, leidžia išvengi šių rizikų. Ir pagrindinė proceso ypatybė yra anaerobinių sąlygų sukūrimas. Tai reiškia, jog sukuriamos sąlygos, kuriose nėra deguonies. Tuomet prie tam tikro drėgmės lygio gali vykti natūralūs fermentacijos procesai. Kurių metu augaluose esantis cukrus yra verčiamas organinėmis rūgštimis. Ir būtent toks paruoštas pašaras gali išsilaikyti ilgą laiką.

Kokie šios technologijos privalumai?

Tikrai ne atsitiktinai ji yra tokia populiari bei plačiai naudojama. Pirmiausia todėl, jog tam reikia gerokai mažesnių sąnaudų, negu paruošti pašarą kažkokiu kitu būdu. Siloso gamyba taip pat praktiškai nepriklauso nuo aplinkos sąlygų. Todėl žalioji masė gali būti ruošiama tiek esant sausiems, tiek ir lietingiems orams. Kas neretai užkerta kelią kitiems variantams. Tačiau šiuo atveju tai nesukelia jokių problemų. Be to, visas procesas gali būti pilnai automatizuotas. O tai reiškia, jog jis vyks maksimaliai efektyviai bei nereikės tam skirti daugybės žmogiškųjų resursų. Taigi, visus darbus galima patikėti technikai ir džiaugtis greitu bei nepriekaištingu rezultatu. Be to, tinkamai paruoštas produktas gali būti laikomas gana ilgą laiką nesijaudinant dėl aplinkos poveikio, ypač, jeigu buvo sukurtos tinkamos sąlygos. Taigi, praktiškai visais aspektais šis variantas lenkia alternatyvius pašaro ruošimo būdus.

Kategorijos
Žemdirbystė

Kodėl traktoriai populiarūs ūkyje iki šių dienų?

Traktoriai yra žemės ūkio mašina, naudojama žemės ūkio darbams, pavyzdžiui, žemės dirbimui, pasėliams sėti. Tačiau traktorius nuėjo ilgą kelią nuo XIX amžiaus. Šiandien žemės ūkio traktoriai naudojami arimui, dirvos įdirbimui ir laukų sodinimui. Šiuolaikiniai traktorių tipai gali būti naudojami įvairioms užduotims, įskaitant krūmų, kraštovaizdžio tvarkymą, trąšų perkėlimą ar barstymą ir vejos priežiūrą. O tikslaus ūkininkavimo technologijų ir skaitmeninės įrangos pagalba šiuolaikinių traktorių užduočių ir galimybių spektras tapo dar platesnis. Nesvarbu, ar jums labiau patinka dirbti pievelėje ir sode, ar ūkyje, darbas su traktoriumi tampa lengvesnis. Šiame straipsnyje aptariami geriausi traktorių pranašumai, skirti žemės ūkio mechanizavimui, sodininkystei ar žemės kasimui.

Platus traktorių tipų pasirinkimas

Yra platus traktorių tipų pasirinkimas, kiekvienas tinkamas konkrečiam verslui:

 • Hidrauliniu būdu varomas traktorius tinkamas darbui sode, plačiame plote ar ganykloje.

 • Mažas arba kompaktiškas traktorius tinka apželdinimo ir kasimo darbams.

 • Subkompaktiškas traktorius yra mažesnė traktoriaus versija. Jis turi galią ir universalumą atlikti įvairius darbus, tokius kaip komposto transportavimas, lauko šienavimas ir dirvos įdirbimas. Tai savotiškas pagalbinis traktorius ir puikiai tinka apželdinti.

Kategorijos
Ugdymas

Geriausi produktai jūsų šuniui

Patogi lova

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte nupirkti savo šuniui, yra patogus gultas. Tai yra jų vieta, kur jie gali miegoti, atsipalaiduoti ir jaustis saugūs. Rinkdamiesi lovą savo šuniui, nepamirškite, kad lova turi atitikti jo dydį. Be to, nepamirškite, kad kai kurie šunys yra alergiški tam tikriems audiniams. Keletas gerų variantų – atminties putos, šerpa ir organinė medvilnė. Kad ir kokio tipo gultą pasirinktumėte, įsitikinkite, kad jis yra pakankamai didelis, kad jūsų šuo galėtų išsitiesti. Tai neleis jiems miegant nukristi nuo lovos. Kitas dalykas, kurį reikia turėti omenyje perkant šuns gultą, yra tai, kad juos dažnai reikia keisti. Nesvarbu, ar turite šuniuką, ar suaugusį šunį, svarbu reguliariai skalbti jų patalynę. Tai padės išvengti mikrobų ir bakterijų, pavyzdžiui, blusų ir erkių, plitimo. Natural Trainer ir rinkos eksperto patarimai.

Dėžutė

Natural TrainerJei turite šuniuką, geras pasirinkimas jam yra dėžė. Boksas suteiks jiems saugią vietą miegoti ir žaisti. Tai ypač naudinga, jei turite kitųaugintinių. Ji sumažins tikimybę, kad jie trukdys jums, jūsų šuniukui ir kitiems augintiniams kovoti. Jei dėžė jums netinkama, apsvarstykite galimybę įsigyti šuniukams skirtą lovytę. Yra daugybė dėžės variantų. Vienos yra minkštos ir mažos, kitos – didesnės ir su dangčiu. Nepamirškite, kad šuniukas augs, todėl įsigykite tokią dėžę, kuri tarnautų visą jo vaikystę. Gali būti, kad per visą šuniuko gyvenimą teks įsigyti kelias dėžes. Jei turite vaikų, įsitikinkite, kad jie atsargiai elgiasi su dėžute. Taip sumažinsite tikimybę, kad šuniukas juos įkąs ar apdraskys. Jei naudojate kartoninę dėžę, apsvarstykite galimybę tarp dėžės ir šuniuko padėti audinio gabalą arba rankšluostį. Taip išvengsite, kad šuniukas nesusipjaustytų dėžės. Barking Heads, produktai, kurie patiks kiekvienam šuniui.

Kategorijos
Gyvenimas

Forum cinemas Akropolis – turiningam laikui

Forum cinemasGerai žinome tai, kad pramogas tikrai mėgstame kiekvienas iš mūsų, tačiau, joms skiriamas laikas, dažnu atveju, yra tikrai labai ribotas. Puikiai suvokiame tai, kad mūsų kasdienė veikla, darbas, mokslai, namai ar panašūs aspektai riboja ne tik pačių pramogų skaičių, tačiau ir jų spektrą. Tarkime, jei gyvenate vieno iš didžiųjų Lietuvos miestų zonoje, tikėtina, kad pramogomis galite pasilepinti kur kas dažniau, nei eilinis užmiesčio gyventojas. Lokacija šiuo kontekstu yra tikrai labai vienas iš pačių svarbiausių aspektų. Žinoma, labai didelę reikšmę čia turi ir finansinės galimybės. Puikiai suvokiame tai, kad pramogų kainos yra labai skirtingos. Tačiau, tai tikrai nereiškia, kad pramoga, kuri kainuoja vos kelis eu jums bus priimtina, ar priešingai – pramoga, kuri kainuoja daug taip pat gali būti ne jūsų favoritas. O tai yra visiškai natūralu. Tad, bet kokiu atveju, labai svarbu įvertinti savo galimybes. Žinoma, visuomet naudinga pasinaudoti išskirtiniais pasiūlymais: nuolaidos, akcijos, išpardavimai pramogoms taip pat egzistuoja. Tarkime, artėja pačios gražiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Puikiai suvokiame tai, kad tokiu metu, jau tikrai pagalvojate ne tik apie tai, ką dovanosite savo artimiesiems, tačiau ir apie tai, ko iš jų tikitės ir jūs pats. Be abejo, dovanų spektras gali būti labai platus. Tačiau, neabejotina, kad artimoje aplinkoje bent vienas iš jūsų gaus forum cinemas kino bilietą (-us). Tai vienas iš populiariausių pasirinkimų, kuris neabejotinai pradžiugins.

Kategorijos
Gyvenimas

Pirmosios pagalbos vaistinėlė yra būtina ir privaloma saugiam vairavimui.

PagalbaDėl pirmosios pagalbos rinkinio vairuotojas visada gali suteikti arba gauti pirmąją pagalbą netikėtoje avarinėje situacijoje. Vaistinėlės turinys pasikeitė 2020 metais sausio 1 dieną. Lietuvos valdžia jau tris kartus atidėjo privalomas vaistinėles ir šiuo metu skelbia, kad atnaujinti vaistinėles reikia tam tikrais komponentais, nuo kitų metų 2023, liepos 1 dienos. Jeigu Jūsų vaistinėlė yra seniau pirkta nei 2019 metais, vaistinėlę teks įsigyti naujos komplektacijos.

Įvairių tipų pirmosios pagalbos rinkiniai:

Nepaisant to, kad pirmosios pagalbos vaistinėlės turinys yra griežtai reglamentuotas, rekomenduotina įsiaiškinti ar priemonės yra sertifikuotos ir yra ženklintos CE ženklinimu, taip pat vaistinėlėje esantys turniketai privalo būti registruoti EUDAMED svetainėje.

Pirmosios pagalbos rinkinį sudaro:

 • Sterilūs pleistrai – 10 vnt.
 • Pleistras ruloninis 2.5cm x 5m -1 vnt.
 • Sterilus spaudžiamas tvarstis 15 x17cm, pats tvarstis 15cm x 400cm – 1 vnt.
 • Nesterilus tvarstis – 5 vnt.
 • Palaikomas, trikampio formos tvarstis – 2 vnt.
 • Pirmos pagalbos žirklės – 1 vnt. Speciali antklodė 160cm x 210cm – 2 vnt.
 • Žaizdų tvarstis 5cm x 10cm sterilus – 10 vnt.
 • Vienkartinės medicininės pirštinės – 4 vnt.
 • Pirmos pagalbos kaukė dirbtiniam kvėpavimui – 2 vnt.
 • Vienkartinis šalčio maišelis – 2 vnt.
 • Turniketas, stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti – 2 vnt.
 • Pirmos pagalbos teikimo aprašymas, turniketo naudojimo taisyklės – 1 vnt.