Kategorijos
Žemdirbystė

Įsagai galvijams, ką reikėtų žinoti prieš renkantis?

Tiek mūsų šalyje, tiek ir aplinkiniuose regionuose gyvulių ženklinimas yra privalomas jau ne vienerius metus. Todėl ir tą daryti pakankamai įprasta, tuo labiau, kad tai tikrai nereikalauja didelių investicijų. Ir užtenka vien tokios įsegamos žymės arba mikroschemos, kuriomis ženklinami arkliai. Tačiau renkantis vis tiek svarbu atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius aspektus. Pirmiausia ši žymė turėtų būti ilgaamžė bei atspari aplinkos poveikiui. Kadangi nuo saulės, drėgmės ji gali prarasti svarbią informaciją ir tuomet ženklinimą tektų pakartoti. Tačiau šiuolaikiniai kokybiški produktai dėl to leidžia nesijaudinti. Kadangi jie gaminami iš patikimų medžiagų, dažniausiai kokybiškos plastmasės. Taip pat svarbūs ir kampai, kurie turėtų būti suapvalinti, kas apsaugotų gyvūną nuo nemalonių pojūčių ar netgi sužeidimų. Privalumas yra ir tai, jeigu šis gaminys gali visiškai laisvai apsisukti aplink centrinį tašką.

Kur geriausia įsigyti?

Tai pakankamai specifinis produktas, kurio daugelyje įprastų parduotuvių tikrai nerasite. Tačiau šiomis dienomis viskas paprasčiau. Kadangi galima apsipirkti niekur neišeinant iš namų. Tokią galimybę suteikia internetinės parduotuvės bei virtualioje erdvėje savo veiklą vykdančios įmonės. Įsagai galvijams taip pat nebūtų išimtis, kadangi ir juos galima įsigyti internetu. Kas leis ne tik sutaupyti laiko, bet ir lengvai atrasti tinkamiausią variantą. Kadangi būtent internete galima rinktis iš plačiausio asortimento. Tiesa, net ir atrastus iš pirmo žvilgsnio tinkamą variantą vertėtų atkreipti dėmesį į pagrindinius jau aptartus kriterijus. Ir pagal tai pasirinkti arba galutinai įsitikinti, jog toks gaminys yra kokybiškas bei tinkamas. Kadangi yra ne viena įmonė, kuri specializuojasi šioje srityje bei gali pasiūlyti savo produktų. Tačiau jų kokybė bei savybės gali kažkiek skirtis. Lygiai kaip ir kaina. Nors ji tikrai nebus didelė nė vienu atveju.

Kokios yra pagrindinės taisyklės?

Gyvulių ženklinimą, priežiūrą bei kai kuriuos kitus aspektus reglamentuoja specialūs įstatymai, su kuriais turėtų susipažinti kiekvienas ūkininkas. Net jeigu pagrindiniai aspektai yra pakankamai aiškūs bei daugumai jau įprasti. Iš kurių svarbiausia būtų įsagai galvijams bei kitoks ženklinimo būdas, pavyzdžiui arkliams. Tuo labiau, kad mikroschemomis šiomis dienomis jau turi būti ženklinami ne tik šie gyvūnai, bet ir namuose laikomi katės bei šunys. Tiesa, pastaruoju atveju dar nežiūrima taip griežtai. Tačiau už nepaženklintą gyvulį galima sulaukti pakankamai nemažų nemalonumų. Todėl tikrai vertėtų tuo pasirūpinti. Tuo labiau, kad tai nereikalauja didelių investicijų, o kokybiška žymė sėkmingai tarnauja ne vienerius metus. Aišku, yra dar ir jų laikymo bei sveikatos priežiūros sąlygos, kurias būtina užtikrinti. Tačiau čia kažkokių nesusipratimų pasitaiko pakankamai retai. O jeigu trūksta papildomos informacijos arba norisi tiesiog pasidomėti, tą visuomet galima padaryti pasinaudojus internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *