Kategorijos
Gyvenimas

5 priežastys, kodėl verta rinktis atostogas Juodkalnijoje

JuodkalnijaPietryčių Europoje, Adrijos jūros pakrantėje esanti Juodkalnija yra tikras lobynas. Ši šalis gali pasiūlyti nuostabią gamtą, kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius, įspūdingą istoriją, turtingą kultūrą ir skanią virtuvę. Tad šiame straipsnyje pateiksime ir trumpai aptarsime 5 priežastis, kodėl verta rinktis atostogas Juodkalnijoje.

1. Įspūdingi paplūdimiai

Atvykę į Juodkalniją, galite ilsėtis nuostabiuose paplūdimiuose. Vieni populiariausių paplūdimių – Bečići, Mogren ir Jaz paplūdimiai. Smėlėtas Bečići paplūdimys 1935 metais buvo pripažintas vienu geriausių ir gražiausių paplūdimių Europoje. Dėl to nenuvykti į jį, būtų tikra nuodėmė. Mogren paplūdimys yra vienas iš pagrindinių paplūdimių ir yra apsuptas uolų, o Jaz paplūdimys – vienas iš ilgiausių.

2. Kvapą gniaužianti gamta

Juodkalnija gali pasigirti įspūdingais nacionaliniai parkais, todėl tai puiki kryptis gamtos ir žygių pėsčiomis mėgėjams. Vieni lankomiausių – Durmitoro, Biogrado ir Lovčeno nacionaliniai parkai. Durmitoro nacionalinis parkas pasižymi įspūdingu kraštovaizdžiu ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o Liovčeno parke ant kalno viršūnės įsikūręs Njegošo mauzoliejus, todėl vaizdas – nepakartojamas.

3. Gardus ir įvairus maistas

Jeigu atvykote poilsiui ir apsistojote viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimo tipu, galėsite nesirūpinti maistu. Vis dėlto, norintiems maksimaliai susipažinti su šalies kultūra, rekomenduojame paragauti vietinės virtuvės patiekalų. Kadangi šalis įsikūrusi ant jūros kranto, nenuostabu, kad didelę dalį virtuvės užima jūros gėrybės. Dėl to rekomenduojame apsilankyti vietiniuose restoranuose ir pasimėgauti gastronomine kelione.

4. Turtinga istorija

Juodkalnija vienu metu buvo valdoma Bizantijos ir Osmanų imperijos, o kadaise priklausė ir Jugoslavijai. Dėl to neabejojama, kad šalis turi turtingą istorinę praeitį. Viena iš žymiausių istorinių vietų, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, – Kotoras. Tai gerai išsilaikęs viduramžių miestelis, kuriame rasite Kotoro katedrą ir Citadelės tvirtovę.

5. Draugiški vietiniai gyventojai

Juodkalniečiai žinomi kaip žmonės, mėgstantys gyvenimą, pokštus ir pasilinksiminus. Vietinių gyventojų draugiškumas ir paslaugumas leis pasijusti itin maloniai. Tad jeigu pasiklysite ar nuvažiuosite ne ten, drąsiai kreipkitės pagalbos į vietinį praeivį. Tikėtina, kad jis su plačia šypsena padės ir suras reikiamą kryptį.

Akivaizdu, priežasčių, kodėl verta keliauti į Juodkalniją, – ne viena. Čia galite atvykti tiek savarankiškai, tiek per kelionių agentūrą. Jeigu norite atsipalaiduoti ir nesirūpinti kelionės planavimu, rekomenduojame rinktis kelionių paketus iš patyrusių kelionių entuziastų. Daugiau informacijos rasite paspaudę ant šios nuorodos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *