Kategorijos
Gyvenimas

Ką reikėtų žinoti apie vertimus internete?

VertimaiGalbūt ieškote internetinių vertėjų, kurie atliktų greitą ir nemokamą dokumentų vertimą? Prieš naudodamiesi internetiniais vertimo įrankiais, turite žinoti apie galimas rizikas. Su internetiniais vertimo įrankiais yra susijusi kibernetinio saugumo rizika. Tikriausiai saugumas jums nėra svarbiausias prioritetas, jeigu jums reikia atlikti momentinį vertimą sau ar savo įmonei. Tačiau nukentėti nuo kibernetinio saugumo pažeidimo tikrai niekas nenori.

Vertimo įrankiai turi teisę publikuoti jūsų vertimą

Internete galima atrasti tikrai ne vieną nemokamą vertimo įrankį, kuris atliktų masinius vertimus. Paieškos sistemos, tokios kaip ,,Google" ir ,,Microsoft" turi šiuos įrankius ir teikia juos viešam naudojimui, įrangos kūrėjams. Kuomet naudojate nemokamus internetinius vertimo įrankius, tuomet šios įmonėms suteikiama teisę pakartotinai naudoti ir indeksuoti jūsų įvestus duomenis. Jeigu norite atlikti vertimą su vertimo įrankiais, tuomet turėtumėte pasitikrinti, ar programinė įrangą siūlo negrąžinamų duomenų į masinio vertimo variklius. Priešingu atveju, jūsų informacija gali paplisti.

Ne visi vertimo biurai yra patikimi

Asmenims kuriems trūksta laiko stokos, jie gali užsakyti paslaugas pas vertėjus, kurie siūlo atliktą vertimą per 24 valandas. Tai gal ir yra viliojantis pasiūlymas, tačiau tikrai ne pats saugiausias. Prieš siunčiant kokius nors dokumentus, pasiskaitykite atsiliepimus apie vertimų biurą.

Laisvai samdomi vertėjai neturi saugumo mokymų

Jei jūs renkatės, kad jūsų vertimai būtų atlikti laisvai samdomų vertėjų, tuomet įsitikinkite, kad jie dirba pagal reikiamus vertėjų duomenų saugos politikos parametrus. Laisvai samdomi vertėjai, jie nėra tikrinami tam tikrų institucijų, kad patikrinti ar viską atlieka pagal reikalavimus. Taip pat, jų vertimai ne visuomet yra tikslūs ir specializuojasi tik į vieną sritį.

Koks yra geriausias sprendimas vertimams?

Visuomet geriausia rinktis patikimus vertimo biurus, kurie turi ilgametę patirtį, atlieka vertimus laiku, laikosi reikalavimų ir vertimų paslaugos yra aukštos kokybės. Jeigu verčiate svarbius dokumentus, jokiais būdais neatlikite vertimų su vertimo įrankiais, nes jūsų vertimo duomenis gali pasiekti kiti asmenys.

Galite paklausti vertimo ar vertimo biurų, ar jie turi reikalingus vertimo ISO reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *