Kategorijos
Gyvenimas

Apvalūs kilimai: faktai apie šią madą

Apvalūs kilimaiAr žinojote, kad yra daugiau nei 100 skirtingų kilimų stilių? Ar žinojote, kad kilimas – tai daugiau nei dekoratyvinis elementas? Iš tikrųjų kilimai labai prisideda prie jūsų namų išvaizdos ir jaukumo. Kilimai yra svarbus būdas padidinti namų vertę ir sukurti šilumos, komforto ir saugumo jausmą. Apvalūs kilimai ir kiek jie kainuoja? Tinkamas kilimas taip pat gali padėti apibrėžti jūsų namų stilių ir atmosferą, o netinkamas kilimas gali priversti namus atrodyti nuobodžiai ir pasenusiai. Atsižvelgdami į tai, apžvelkime keletą svarbiausių faktų apie kilimus apskritai, taip pat apie daugybę skirtingų jų rūšių.

Kilimai – tai grindų dangos tipas, pagamintas iš daugybės tarpusavyje išaustų siūlų kilpelių ar kuokštelių. Kilpos gali būti vilnonės, sintetinės arba mišrios. Dalis siūlų kuokštelio yra padėta prie grindų, o likusi dalis pakeliama ir įausta į grindis už jo. Tada kilpos "priklijuojamos" klijais, kurie labai greitai stingsta, todėl sunku ištraukti kilimą, kol jis dar lipnus. Toks konstrukcijos būdas sukuria neaiškų paviršių, kuris maloniai jaučiasi po kojomis, taip pat suteikia kilimui polinkį slysti grindimis.

Kilimų tipai

– Polipropileno kilimai: Tai labiausiai paplitęs kilimų tipas. Jis gaminamas iš polipropileno verpalų, kurie sujungti su poliuretano putų šerdimi. Polipropilenas yra patvari ir lengvai valoma medžiaga. Ji atspari aliejui, pelėsiui ir bakterijoms, todėl idealiai tinka alergiškiems žmonėms. Tačiau polipropilenas yra sintetinė medžiaga, todėl ji nėra tokia minkšta kaip vilna. Be to, polipropilenas nėra toks energiškai efektyvus kaip natūralios medžiagos. Vis dėlto jo tarnavimo laikas ilgesnis nei vilnos. Iš šios medžiagos gaminami dauguma įprastų kilimų. – Natūralus lateksas: Natūralus lateksas yra dar viena sintetinė medžiaga, kuri dažniausiai naudojama komerciniams ir gyvenamiesiems kilimams gaminti. Jis gaminamas iš latekso, sumaišyto su natūraliais aliejais. Natūralus lateksas yra minkštas, švelnus ir geriau praleidžia orą nei polipropilenas. Jis taip pat yra patvaresnis nei polipropilenas. Palyginti su polipropilenu, natūralus lateksas yra brangesnis ir mažiau efektyvus. Natūralus lateksas yra puiki medžiaga alergiškiems ir astma sergantiems žmonėms. – Berberas: tai kilimų rūšis, išausta iš 100 % vilnos. Berberas yra labai šilta ir minkšta medžiaga. Ji idealiai tinka šilto klimato zonoms ir yra atspari pelėsiui bei dėmėms. Ją taip pat lengva valyti.

Kilimų tipų skirtumai

– Natūralūs ir sintetiniai: Daugelis žmonių painioja skirtumus tarp natūralių ir sintetinių medžiagų. Natūralios medžiagos, pavyzdžiui, vilna ir medvilnė, gaunamos iš augalų. Sintetinės medžiagos, pavyzdžiui, polipropilenas ir natūralus lateksas, gaminamos iš cheminių medžiagų, tačiau jų pagrindinės savybės yra tokios pačios kaip ir pirminių medžiagų, iš kurių jos pagamintos. Vilna yra natūrali medžiaga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *