Kategorijos
Gyvenimas

Ką reikėtų žinoti apie xanax?

Xanax gali būti vartojamas tik trumpą laiką. Ilgesnis vartojimas gali sukelti priklausomybę ir atsirasti šalutiniai poveikiai. Tai yra populiarus vaistas tarp vyresnio amžiaus žmonių. Jo taip paprastai nuėję į vaistinę neįsigysite, nes tai yra receptiniai vaistai. Šis vaistas patenka tarp populiariausių išrašomų vaistų Lietuvoje. Dažniausiai gydytojai juos išrašo, kad būtų gydomas nerimas, miego problemos. Taip pat jie gali būti naudojami alkoholio abstinencijos simptomams ir traukuliams gydyti.

Kadangi šį vaistą galima įsigyti su gydytojo išrašytų lapeliu, kai kurie žmonės galvoja, kad jis yra visiškai nekenksmingas. Tačiau dauguma nežino apie jo keliamas rizikas, jeigu jis yra netinkamai vartojimas ir nuo Xanax gali išsivystyti priklausomybė, o tai yra pavojinga.

Ką Xanax daro?

XanaxŠie receptiniai vaistai apima smegenų ir nervų sistemos veiklą. Kuomet vartojami šie vaistai, tuomet yra paveikiamos žmogaus smegenys. Jis geba paveikti neurotransmiterius ir smegenų chemines medžiagas. Neurotransmiteriai yra atsakingi už lėtinę smegenų ir nervų sistemos veiklą. Nors šie vaistai yra veiksmingi asmenims kovojantiems su nerimu, panikos atakomis, miego problemomis, pastovus naudojimas gali tapti žalingu.

Vartojimas tampa žalingu, nes nervų sistema prisitaiko prie jo poveikio. Kai žmogus nustoja vartoti Xanax, jo smegenys nebegamina reikiamų medžiagų, todėl jis tampa priklausomas nuo šių vaistų.

Šiuos vaistus rekomenduojama naudoti tik 1 – 2 savaites, kad nepatirti jokios priklausomybės.

Xanax keliamas pavojus

Šių vaistų vartojimas yra pavojingas ne tik todėl, kad gali sukelti priklausomybę, bet su laiku gali pabloginti ir pačią sveikatą. Yra atliktas tyrimas, kuris parodė, kad ilgiau nei 6 mėnesius vartojant šį vaistą gali kilti Alzheimerio liga. Taip pat staigus Xanax vartojimo nutraukimas gali būti pavojingas, nes gali būti juntami lengvi arba vidutinio sunkumo abstinencijos simptomai.

Jūs galite tapti irzlūs, patirti miego problemas, jausitės silpni, neramūs, patirsite skausmus, neryškiai pradėsite matyti, patirsite haliucinacijas arba traukulius.

Taip pat norime paminėti, kad nuo Xanax įmanoma perdozuoti ir numirti. Taip pat jokiais būdais šių vaistų negalima vartoti su alkoholiniais gėrimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *