Kategorijos
Kiti straipsniai

Trimeriai ir trimerių galvutės: 3 patarimai, kad veją pjautumėte profesionaliai

Naujos kartos trimeriai ir modernios trimerių galvutės gerokai palengvina darbą kieme ar sode. Vis dėlto, prieš pradedant žolės pjovimą, verta pasinaudoti keliais profesionalų patarimais.

1 patarimas: pirmiausia – Jūsų saugumas

Nors asmeninės apsaugos priemonės dažnai yra sudėtingos ir gali kaupti prakaitą, rekomenduojame jas dėvėti vis tiek. Tikriausiai jau žinote, kad pjovimo metu reikia pakreipti žoliapjovę taip, kad nupjauta medžiaga būtų nusukta nuo jūsų. Nepaisant to, pjovimas vis tiek gali būti pavojingas.

  • Labai svarbu apsaugoti akis. Apsauginiai akiniai yra gerai, bet pilnas skydelis apsaugos visą veidą nuo skraidančių šiukšlių.

  • Nutrūkę žoliapjovės valų fragmentai gali sukelti mėlynių ir odos įtrūkimų. Todėl, net jei lauke karšta, nedėvėkite šortų ar sandalų. Sunkesni kojų apdangalai, pavyzdžiui, džinsai, apsaugos nuo skraidančių šiukšlių. Taip pat avėkite batus plieniniais pirštais ir padais. Tai apsaugos jūsų kojas, jei dirbate apaugusioje vietoje arba netyčia užlipate ant ko nors aštraus.

  • Prieš pradėdami kirpti, būtinai patikrinkite žemę. Stiklas, metalas, akmenys ir kiti smulkūs daiktai gali įstrigti linijoje ir virsti sviediniais. Venkite jų arba pasiimkite juos, jei įmanoma.

  • Uždenkite ausis. Nesvarbu, ar naudojate geras senamadiškas ant ausies uždedamas klausos apsaugos priemones, ar triukšmą slopinančias ausines, džiaugsitės, kad skyrėte laiko apsisaugoti.

  • Pasirūpinkite, kad trimerių galvutės būtų geros būklės. Tik tada vejos pjovimas bus saugus ir lengvas.

2 patarimas: pasirinkite trimerį, kuris geriausiai tiks Jums

Trimeriai, žoliapjovės ir trimerių galvutės su lenktu velenu tampa vis populiaresnės tarp vartotojų. Tačiau mes nustatėme, kad tiesus velenas yra lengvesnis ant stuburo, jau nekalbant apie daug lengviau valdomą ir patikimesnį. Naudodami tiesią žoliapjovę taip pat galite lengviau patekti po krūmais ir mažais medžiais.

Tai nebūtinai yra teisingas ar neteisingas pasirinkimas. Jei neturite trimerio ar žoliapjovės, prieš pirkdami galite pabandyti išsinuomoti vieną iš bet kurių stilių, kad sužinotumėte, kuris jums iš tiesų tinka geriausiai.

3 Patarimas: atkreipkite dėmesį, į teisingą trimerio sukimo kryptį

Daugelis namų savininkų nesuvokia, kad kai kurios styginės žoliapjovės gaminamos į kairę, kitos į dešinę. Žinodami tai, galite išvengti nupjautos žolės išmetimo į gėlių lovas arba atgal į veidą.

Trimeris valo nupjautą žolę iš pjovimo kelio tokiu pačiu principu, kaip pjūklas išstumia pjuvenas. Jei jūsų trimeris ar žoliapjovė sukasi prieš laikrodžio rodyklę, ji išstumia atliekas iš kairės ir pjauna dešine. Jei einate šaligatviu, kelkraščiu ar žema tvorele, laikykite dešinę pusę arčiau piktžolių, kad trimerių galvutės galėtų efektyviai nupjauti ir išstumti į kairę. Jei važiuosite priešinga kryptimi, medžiagą išmesite į nupjautą juostą, kur jai nėra kur eiti. Jis kaupsis išilgai pjovimo linijos, sulėtindamas žoliapjovės veikimą ir sukeldamas galvos nuplikimą. Priešingai, jei galva sukasi pagal laikrodžio rodyklę. Galų gale lygiai taip pat svarbu žinoti, kuriuo keliu keliauti, kaip ir į kurią pusę sukasi jūsų žoliapjovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *