Kategorijos
Kiti straipsniai

Trimeriai ir trimerių galvutės: 3 patarimai, kad veją pjautumėte profesionaliai

Naujos kartos trimeriai ir modernios trimerių galvutės gerokai palengvina darbą kieme ar sode. Vis dėlto, prieš pradedant žolės pjovimą, verta pasinaudoti keliais profesionalų patarimais.

1 patarimas: pirmiausia – Jūsų saugumas

Nors asmeninės apsaugos priemonės dažnai yra sudėtingos ir gali kaupti prakaitą, rekomenduojame jas dėvėti vis tiek. Tikriausiai jau žinote, kad pjovimo metu reikia pakreipti žoliapjovę taip, kad nupjauta medžiaga būtų nusukta nuo jūsų. Nepaisant to, pjovimas vis tiek gali būti pavojingas.

  • Labai svarbu apsaugoti akis. Apsauginiai akiniai yra gerai, bet pilnas skydelis apsaugos visą veidą nuo skraidančių šiukšlių.

  • Nutrūkę žoliapjovės valų fragmentai gali sukelti mėlynių ir odos įtrūkimų. Todėl, net jei lauke karšta, nedėvėkite šortų ar sandalų. Sunkesni kojų apdangalai, pavyzdžiui, džinsai, apsaugos nuo skraidančių šiukšlių. Taip pat avėkite batus plieniniais pirštais ir padais. Tai apsaugos jūsų kojas, jei dirbate apaugusioje vietoje arba netyčia užlipate ant ko nors aštraus.

  • Prieš pradėdami kirpti, būtinai patikrinkite žemę. Stiklas, metalas, akmenys ir kiti smulkūs daiktai gali įstrigti linijoje ir virsti sviediniais. Venkite jų arba pasiimkite juos, jei įmanoma.