Kategorijos
Kiti straipsniai

5 priežastys, kodėl šildymas oras-vanduo tinka jūsų namams

Šiuolaikinė rinka siūlo daug ir įvairių šildymo sprendimų. Daugelis butų gyventojų yra priversti rinktis centrinį šildymą, tačiau individualių namų savininkai turi pasirinkimo laisvę ir retai nusprendžia jungtis prie centrinės šildymo sistemos, net jei tokia galimybė ir yra. Dujinis katilas yra ekonomiškas, tačiau jam reikalingas dujų tiekimas, o kūrenimas kietu kuru reikalauja daug priežiūros. Dėl to pastaruoju metu vis labiau populiarėja šildymas oras-vanduo, kuris suteikia daugybę privalumų.

Universalus pritaikymas

Visų pirma, reikia paminėti tai, kad šildymas oras-vanduo gali būti naudojamas daugeliu atvejų: ne tik naujai pastatuose, bet ir renovuotuose namuose, įvairios paskirties patalpose, sodybose ir kt. Oras-vanduo sistema veikia autonomiškai, jai reikia tik maitinimo elektra. Tačiau objekto prijungimas prie elektros tinklo ne visada būtinas – galima tokias sistemas derinti su saulės kolektoriais!

Greitas įrengimas

Oras-vanduo sistemos montavimui nereikalingi griovimo ar kasimo darbai, todėl greitas ir jos įrengimas. Tai labai svarbu, nes greitas montavimas nekelia iššūkių naujo namo įrengimui ar seno remontui. Paprastai šildymas oras-vanduo įrengiamas per keletą dienų. Žinoma, kiek ilgiau gali užtrukti parengiamieji darbai – vandeniui tekėti reikalinga sistema, kuri paskirstys šilumą namuose. Tai gali būti grindinė šildymo sistema arba radiatoriai.

Automatinis veikimas

Daugelis renkasi oras-vanduo šilumos siurblius dėl patogumo, kuriuo jie lenkia kone visas kitas šildymo sistemas. Šiems siurbliams priežiūra praktiškai nereikalinga, o veikia jie automatiškai. Ir dar daugiau – tai modernus būdas šildyti namus, tad galite reguliuoti temperatūrą išmaniuoju telefonu. Programėlė padės ir sutaupyti, nes galima nustatyti mažesnę temperatūra tam metui, kai namuose nieko nebūna, rinktis vėsesnę aplinką miegui.

Ekonomiškas šilumos siurblio veikimas

Kaina visada svarbi, tad tai yra viena iš priežasčių, kodėl šildymas oras-vanduo toks populiarus. Šilumos siurbliai naudoja elektros energiją, tačiau veikia labai ekonomiškai. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą agregato galingumą, nes tiek pernelyg galingas, tiek per mažo galingumo įrenginys gali stipriai padidinti elektros sąnaudas, nes veiks netinkamai.

Be to, naudojant saulės kolektorius galima dar labiau sumažinti šildymo siurbliu oras-vanduo išlaidas. Jei toks siurblys naudojamas ir vandens pašildymui, vasaros sezonu vandenį tikrai „pašildys“ saulė. Dėl mūsų klimato sąlygų žiemą saulės energijos visų namų šildymui tikriausiai neužteks, tačiau saulėtomis dienomis elektros sąskaita bus mažesnė.

Draugiškas aplinkai šildymo būdas

Pastaruoju metu daug kalbama apie šildymo taršą aplinkai. Ja pasižymi daugelis šildymo būdų, kuriuose naudojamas degimo procesas. Tuo tarpu šildymas oras-vanduo principu vyksta absorbuojant šilumą ir aplinkos, todėl nėra sukuriama tarša aplinkai – neišsiskiria CO2, kietosios dalelės. Tai puikus būdas mažinti savo įtaką klimato kaitai ir pasirūpinti tvariu sprendimu savo namams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *