Kategorijos
Kiti straipsniai

5 priežastys, kodėl šildymas oras-vanduo tinka jūsų namams

Šiuolaikinė rinka siūlo daug ir įvairių šildymo sprendimų. Daugelis butų gyventojų yra priversti rinktis centrinį šildymą, tačiau individualių namų savininkai turi pasirinkimo laisvę ir retai nusprendžia jungtis prie centrinės šildymo sistemos, net jei tokia galimybė ir yra. Dujinis katilas yra ekonomiškas, tačiau jam reikalingas dujų tiekimas, o kūrenimas kietu kuru reikalauja daug priežiūros. Dėl to pastaruoju metu vis labiau populiarėja šildymas oras-vanduo, kuris suteikia daugybę privalumų.

Universalus pritaikymas

Visų pirma, reikia paminėti tai, kad šildymas oras-vanduo gali būti naudojamas daugeliu atvejų: ne tik naujai pastatuose, bet ir renovuotuose namuose, įvairios paskirties patalpose, sodybose ir kt. Oras-vanduo sistema veikia autonomiškai, jai reikia tik maitinimo elektra. Tačiau objekto prijungimas prie elektros tinklo ne visada būtinas – galima tokias sistemas derinti su saulės kolektoriais!

Greitas įrengimas

Oras-vanduo sistemos montavimui nereikalingi griovimo ar kasimo darbai, todėl greitas ir jos įrengimas. Tai labai svarbu, nes greitas montavimas nekelia iššūkių naujo namo įrengimui ar seno remontui. Paprastai šildymas oras-vanduo įrengiamas per keletą dienų. Žinoma, kiek ilgiau gali užtrukti parengiamieji darbai – vandeniui tekėti reikalinga sistema, kuri paskirstys šilumą namuose. Tai gali būti grindinė šildymo sistema arba radiatoriai.