Kategorijos
Kiti straipsniai

Trimerio pjovimo valas: kaip pasirinkti geriausią?

Trimeriams skirtų valų asortimentas gali priblokšti naujoką, kuris turi mažai žinių apie šio praktiško įrankio naudojimą. Antra vertus, kartais ir mėgėjai, naudojantys trimerį ne vienerius metus, pamiršta, kada ir koks valas geriausiai tinka. Aptarkime svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie trimerio gijas.

Trimerio pjovimo valo storis

Šis parametras yra svarbus, tačiau ne visada pastebimas. Valų storis gali siekti nuo 1 mm iki 3 mm, tačiau prieš renkantis valą parduotuvėje ar internete, reikėtų gamintojo rekomenduojamas valo storio ribas pasitikslinti savo prietaiso instrukcijoje. Paprastai 3 mm storio trimerio pjovimo valas tinka tik galingesniems trimeriams, kurie yra skirti profesionaliam naudojimui.

Renkantis valo storį galioja paprasta taisyklė: kuo storesnius žolynus pjausite, tuo storesnio reikės ir valo. Taigi, kasdienei vejos priežiūrai pakaks ir 1 mm, o tvarkant brūzgynus jau teks ieškoti storesnio valo. Žinoma, galima rinktis ir tarpinį variantą, tačiau dirbti su tokiu valu gali būti nepatogu.

Trimerio pjovimo valo rūšis

Pagal profilį trimerio pjovimo valas skirstomas į keletą rūšių. Nuo profilio formos priklauso pjovimo valo pritaikymas, todėl į tai reikia atsižvelgti. Kasdienei vejos priežiūrai rinkitės ploną apvalų valą, o jei veją pjaunate tik kas savaitę – ieškokite storesnio apvalaus ar sukto valo. Beje, pastarasis rekomenduojamas ir didesnėms teritorijoms bei naudojimui mieste, nes leidžia dirbti tyliau.

Apleistoms vietoms tvarkyti reikia aštresnio valo, tad galima rinktis kvadratinio ar penkiakampio, vadinamosios žvaigždės, profilio valus. Toks trimerio pjovimo valas gali nupjauti ne tik aukštą žolę, bet ir sumedėjusius stiebus ar nedidelių krūmelių šakeles. Itin aštrus yra dantytas valas, bet jį dažniausiai naudoja tik profesionalai. Neįgudusiems naudotojams gali būti sudėtinga dirbti su trimeriu, nes naudojant šį valą reikia daugiau fizinės jėgos ir įgūdžių. Tačiau šis valas yra itin aštrus, todėl puikiai tinka tvarkant net ir labai apleistas, „džiunglėmis“ virtusias, teritorijas.

Nuo ko priklauso trimerio valo kaina?

Trimerio pjovimo valas skiriasi savo kaina, priklausomai nuo parametrų, gamintojo ir prekės ženklo. Iš tikrųjų, renkantis valą neverta permokėti, nes brangesnis valas nebūtinai bus geresnis. Svarbiausia, pasirinkti valą, kuris tiktų turimam trimeriui ir planuojamiems darbams.

Pirkti didesnę pakuotę valo gal ir pigiau, tačiau nepamirškite, kad valas sensta ir tampa trapus. Iš tikrųjų valai netenka drėgmės, todėl rekomenduojama prieš naudojimą juos 24 val. mirkyti vandenyje – taip trimerio pjovimo valas tarnaus ilgiau. Vis dėlto ne profesionaliam naudojimui rekomenduojama rinktis mažesnes pakuotes, kuriose yra, pavyzdžiui, 15 m valo. Geriau turėti keletą skirtingo storio ar tipo valų – juk niekada nežinia, gal nutiks taip, kad laiku vejos nespėsite nupjauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *