Kategorijos
Nekilnojamas turtas

Šildymo sistema oras-vanduo padeda sutaupyti

Augant šildymo sąskaitoms ir kylant elektros bei dujų kainoms, privačių namų savininkai ieško ekonomiškesnių sprendimų namų šildymui. Dažnai kaip vienas pigiausių būdų šildyti patalpas ir ruošti karštą vandenį yra įvardijami kieto kuro katilai, tačiau jie taršūs, o juos eksploatuoti sunku: reikia rūpinti kuro pirkimu, atvežimu, sandėliavimu, galiausiai, daug priežiūros reikalauja ir pats katilas. O štai šildymo sistema oras vanduo sujungia visus privalumus: tai patogus ir ekonomiškas šildymo būdas. Panagrinėkime, kaip ji padeda sutaupyti.

Kaip veikia šildymo sistema oras-vanduo?

Ekonomišką ir efektyvų veikimą užtikrina šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas. Jis primena kondicionierių, tačiau šiuo atveju viskas vyksta atvirkščiai: šilumos siurblys šilumą surenka iš aplinkos oro ir perduoda namų šildymo sistemai. Šilumos siurblius galima derinti su grindine ar radiatorine šildymo sistema.

Kuo aukštesnė lauko temperatūra, tuo pigiau kainuoja vidaus patalpų pašildymas. Taip yra todėl, kad šildymo sistema oras-vanduo nenaudoja dirbtinų šildymo šaltinių. Dėl šios priežasties tai švari ir aplinkai draugiška sistema, kuri dar padeda ir sumažinti šildymo sąnaudas.

Viena sistema atlieka tris funkcijas

Nors ir vadinama šildymo sistema oras-vanduo, ši sistema iš tikrųjų gali daug daugiau. Žiemą, atvėsus orams, ji pasirūpina vidaus patalpų šildymu, o vasarą gali veikti atvirkščiai – kaip kondicionierius. Taigi, jums nereikia jokių papildomų išlaidų, o galite mėgautis ir šiluma, ir vėsa.

Dar vienas privalumas yra tai, kad oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti naudojami ir karšto vandens paruošimui. Tai reiškia, kad visiems individualaus namo gyventojų poreikiams pasitarnaus vienas šildymo įrenginys.

Paprastas sistemos oras-vanduo įrengimas

Kai kurie šildymo sprendimai reikalauja itin didelių investicijų, nes jų įrengimas yra sudėtingas. Pavyzdžiui, kieto kuro katilų įrengimui yra keliami aukšti saugumo reikalavimai, reikalingas kaminas, daug vietos ir kt. Šildymo sistema oras-vanduo šiuo atžvilgiu yra taupus sprendimas. Sistemos įrengimas yra palyginti paprastas, todėl nereikalauja didelių investicijų.

Dažniausiai išorinis blokas yra montuojamas ant namo sienos, o toje pačioje vietoje tik viduje tvirtinamas vidaus modulis. Dėl tokios konstrukcijos ši sistema gali būti lengvai montuojama net jau visiškai įrengtuose namuose ir nedaro žalos interjerui bei nereikalauja papildomų remonto išlaidų.

Kaip minėjome, šildymo sistema oras-vanduo pasižymi maža tarša ir yra laikoma aplinkai draugišku sprendimu. Dėl to šių sistemų įrengimą remia valstybė – keičiant taršų katilą į oras-vanduo šilumos siurblį, galima pasinaudoti teikiama subsidija. Tai dar vienas būdas sumažinti sistemos įrengimo išlaidas.

Vis dažniau šildymo sistema oras-vanduo yra pasirenkama ir kaip papildomas, alternatyvus šildymo būdas. Ji itin efektyviai veikia, kai lauko temperatūra dar nėra itin atvėsusi, todėl tokiu laikotarpiu ją naudoti itin apsimoka. Be to, tokios sistemos ištisus metus užtikrina pigų karšto vandens paruošimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *