Kategorijos
Kiti straipsniai

Šampūnas nuo pleiskanų – ir gydymui, ir profilaktikai

Pleiskanos yra itin nemaloni problema. Jos ne tik sukelia niežulį, bet ir kenkia plaukų grožiui. Nesprendžiant problemos, situacija tik blogės, o šampūnas nuo pleiskanų yra pirmoji pagalbos priemonė. Tačiau ar tikrai žinote, kaip šią priemonę naudoti ir kaip visam laikui išspręsti pleiskanų problemą?

Kaip pasirinkti šampūną nuo pleiskanų?

Daugelis galvoja, kad šampūnas nuo pleiskanų tiks visiems jų turintiems. Deja, iš tikrųjų yra kiek kitaip. Svarbu įvertinti odos tipą – tai padės preliminariai nustatyti pleiskanų atsiradimo priežastį. Jei galvos oda yra riebi, pleiskanų gali atsirasti dėl porų užsikimšimo. Tokiu atveju geriausiai tiks valomasis šampūnas nuo pleiskanų. Sausai galvos odai geriausia rinktis švelnaus poveikio, odą raminantį ir drėkinantį šampūną nuo pleiskanų.

Jei dvejojate, kokia pleiskanų atsiradimo priežastis ir jūsų galvos odos tipas, padarykite pertrauką ir nenaudokite jokių plaukų formavimo priemonių. Kartais jų likučiai taip pat gali sukelti odos pleiskanojimą ir užmaskuoti tikrąją problemos priežastį.

Kada naudoti šampūną nuo pleiskanų?

Priemonių reikėtų imtis jau pastebėjus pirmąsias pleiskanas, tačiau prisiminkite, kad jos dažniausiai yra tik tikrosios problemos pasekmė. Taigi, jei pleiskanų nedaug, atkreipkite dėmesį į naudojamas priemones: gal jos netinka jūsų galvos odai. Šampūnas nuo pleiskanų problemos pradžioje turėtų būti naudojamas ne dažniau nei kartą per savaitę, o kitiems plovimams reikia pasirinkti galvos odą puoselėjančias priemones.

Jei pleiskanų yra daug, pasirinkite tinkamą šampūną ir naudokite jį pagal instrukciją. Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriuos šampūnus reikia keletą minučių palaikyti prieš išskalaujant – taip sustiprėja jų poveikis. Kad ir kokį šampūną nuo pleiskanų pasirinktumėte, kruopščiai pašalinkite jo likučius.

Rekomenduojama šampūną nuo pleiskanų naudoti tol, kol yra pastebima pleiskanų problema. Kiek laiko truks galvos odos gydymas tokiu šampūnu, sunku pasakyti – tai labai individualu. Tačiau pasirenkite apsišarvoti kantrybe.

Jei matomų pleiskanų visiškai nebeliko arba jų yra labai nedaug, rekomenduojama šampūną nuo pleiskanų naudoti pakaitomis su įprastu. Net ir visiškai atsikračius pleiskanų, kurį laiką šampūną nuo pleiskanojimo profilaktiškai vis dar panaudokite. Tai galima daryti ne dažniau kaip kartą per savaitę arba kiek rečiau.

Kodėl šampūnas nuo pleiskanų neveikia?

Kiekvienas šampūnas nuo pleiskanų skiriasi savo sudėtimi ir veikliaisiais elementais, todėl skiriasi ir jų poveikis. Mes pastebime tik galutinį rezultatą – pleiskanų sumažėjimą, tačiau vienas šampūnas odą drėkina, kitas sausina, dar kitas šampūnas gali ją valyti ar raminti. Kartais šampūnas nuo pleiskanų gali ir netikti, o tik išmėginus keletą priemonių aplankys sėkmė.

Vis dėlto nusivilti neverta. Galima internete paieškoti atsiliepimų arba išmėginti mėgstamo prekės ženklo šampūną. Visada geras pasirinkimas yra natūraliais ingredientais praturtintos, švelnaus poveikio plaukų priežiūros priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *