Kategorijos
Nekilnojamas turtas

Šildymo sistema oras-vanduo padeda sutaupyti

Augant šildymo sąskaitoms ir kylant elektros bei dujų kainoms, privačių namų savininkai ieško ekonomiškesnių sprendimų namų šildymui. Dažnai kaip vienas pigiausių būdų šildyti patalpas ir ruošti karštą vandenį yra įvardijami kieto kuro katilai, tačiau jie taršūs, o juos eksploatuoti sunku: reikia rūpinti kuro pirkimu, atvežimu, sandėliavimu, galiausiai, daug priežiūros reikalauja ir pats katilas. O štai šildymo sistema oras vanduo sujungia visus privalumus: tai patogus ir ekonomiškas šildymo būdas. Panagrinėkime, kaip ji padeda sutaupyti.

Kaip veikia šildymo sistema oras-vanduo?

Ekonomišką ir efektyvų veikimą užtikrina šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas. Jis primena kondicionierių, tačiau šiuo atveju viskas vyksta atvirkščiai: šilumos siurblys šilumą surenka iš aplinkos oro ir perduoda namų šildymo sistemai. Šilumos siurblius galima derinti su grindine ar radiatorine šildymo sistema.

Kuo aukštesnė lauko temperatūra, tuo pigiau kainuoja vidaus patalpų pašildymas. Taip yra todėl, kad šildymo sistema oras-vanduo nenaudoja dirbtinų šildymo šaltinių. Dėl šios priežasties tai švari ir aplinkai draugiška sistema, kuri dar padeda ir sumažinti šildymo sąnaudas.

Viena sistema atlieka tris funkcijas

Kategorijos
Kiti straipsniai

Ar šildymo sistema oras vanduo bus efektyvi šaltomis dienomis?

Tai yra vienas iš populiariausių šildymo variantų, kurį pasirenka daugelis žmonių. Ir jis naudojamas ne tik naujai įrenginėjamuose būstuose, bet ir atnaujinant senuosiuose esančias sistemas. Kadangi toks variantas laikomas vienu iš ekonomiškiausių pasirinkimų. Tiesa, kartais galima išgirsti nuogąstavimų, jog tokie įrenginiai nepritaikyti ypatingai šaltoms žiemos dienoms. Tačiau dėl to nerimauti tikrai nevertėtų. Kadangi nepriklausomai nuo to, kokia temperatūra bus už lango, jie sėkmingai atliks savo funkciją ir generuos šilumą. Tiesa, šaltomis dienomis tam reikės daugiau elektros energijos. Tačiau nuo to pačios sistemos efektyvumas tikrai nesumažės. Tuo labiau, kad tokių šaltų dienų pasitaiko tikrai nedaug. Tad visos kitos kompensuos šias didesnes energijos sąnaudas.

Kokie yra tokio šildymo niuansai?

Pasirinkus tokį įrenginį viskas bus paprasčiau, negu galima įsivaizduoti. Kadangi jis nereikalauja praktiškai jokios priežiūros ir nesukelia jokių papildomų rūpesčių. Taip yra todėl, jog sildymo sistema oras vanduo naudoja vien tik elektros energiją. Todėl nereikės rūpintis jokiu papildomu kuru ar energijos šaltiniu. Lygiai taip pat šiluma generuojama į aplinką neišskiriant jokių papildomų medžiagų. Kas yra didžiulis privalumas žvelgiant ne tik iš asmeninės, bet ir iš ekologinės perspektyvos. O šiuolaikiniai įrenginiai gali būti valdomi itin lengvai. Tą kartais galima daryti netgi išmaniuoju telefonu. Todėl belieka pasirinkti norimą temperatūrą ir visą likusį darbą palikti šiam įrenginiui.