Kategorijos
Nekilnojamas turtas

Naujos statybos butai Vilniuje – pasiūla pagal pasaulines tendencijas

Ne vienerius metus naujos statybos butai Vilniuje išlieka nekilnojamojo turto lyderio pozicijose. Tiesa, vertinant pačią rinką, matomi tam tikri pokyčiai, atitinkantys visame pasaulyje vyraujančias tendencijas. Būstui keliami reikalavimai griežtėja, o gerėjanti ekonominė situacija suteikia kur kas platesnes pasirinkimo galimybes. Renkantis naujus namus, ypatingas dėmesys rodomas tiek pačiam būstui, tiek jį supančiai gyvenamajai aplinkai.

Populiarėjantys naujos statybos butai Vilniuje ir kituose Lietuvos didmiesčiuose

Naujos statybos butai VilniujeNekilnojamojo turto pasiūla atitinka individualius pirkėjų poreikius. Senos statybos daugiabučiai vis labiau traukiasi į nuošalę, kadangi pirkėjai ieško modernaus, šiuolaikiško ir aukšta investicine verte pasižyminčio nekilnojamojo turto. Galimybė įsigyti naujos statybos būstą lemia tiek geros ekonominės sąlygos, tiek palankios bankų teikiamos paskolos sąlygos. Be to, NT vystytojai projektus įgyvendina struktūriškai patogiose miesto erdvėse, kas atitinka nuolatos griežtėjančius pirkėjų reikalavimus.

Būstų paklausą didina ir nuolatos augantis sostinės gyventojų skaičius – į Vilnių atsikelia šeimos iš aplinkinių miestelių, būsto ieško ir grįžtantys emigrantai, ir savo gyvenimą kuriantis jaunimas. 2019 m. Vilniuje (ir rajone) gyventojų skaičius padidėjo 11 tūkst. Be to, Vilnius yra vienas sparčiausiai augančių miestų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES. Panaši tendencija stebima ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose. Rajoninių miestelių gyventojų skaičius mažėja, o Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir kiti didmiesčiai tendencingai plečiasi.

Kokie pokyčiai stebimi NT rinkoje?

Stebint nekilnojamojo turto situaciją, svarbu įvertinti tai, kad naujos statybos butai Vilniuje vis dažniau vertinami pagal tai, kokias komforto sąlygas jie sukuria, griežtėja reikalavimai gyvenamajai aplinkai ir namus supančiai kaimynystei. Į populiariųjų gretas šoka kotedžai ir mažaaukštės statybos projektai, taip pat butai, esantys šalia parkų, upės, pasivaikščiojimo erdvių ir pan. Namai nebėra vien stogas virš galvos – gyventojai siekia investuoti į būstą, atitinkantį individualius jų poreikius, leidžiantį mėgautis maksimaliu komfortu ir suteikiantį privatumo.

Stebint tendencijas, matoma, kad gerėjanti ekonominė situacija skatina ieškoti erdvesnių, didesnių būstų, kas lemia kotedžų ir nuosavų namų paklausos augimą. Ekspertai teigia, kad tikėtina, jog greitu metu mažos kvadratūros būstai bus perkami kaip investicija į ateitį (todėl augs vieno-dviejų kambarių butų pasiūla nuomai), tuo tarpu nuolatiniam gyvenimui bus parenkami didesni ir patogesni būstai, tampantys kasdienio gyvenimo epicentru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *