Kategorijos
Ugdymas

Lyderystė – įgimta ar įgyta?

Šiais laikais labai daug yra kalbama apie lyderystę. Kol vieni teigia, kad tai yra įgimta žmogaus savybė, kuri labai padeda profesinėje veikloje ir gyvenime, tuo tarpu kiti akcentuoja kad išmokti šiais laikais galima beveik visko įskaitant ir tai – kaip tapti geru lyderiu.

Lyderiai LietuvojeLyderystė išties reikalauja dėmesio bei laiko. Paprasčiausiai reikia išmokti vadovauti kitiems, o tai gali atrodyti kur kas lengviau nei yra išties. Paprasčiausiai lyderystė nuo vadovavimo ir skiriasi tuo kad vadovas sugeba užmegzti taikius santykius su savo darbuotojais ir tuo pačiu pateikti jiems užduotis per daug nesukeliant jokių problemų, tai yra, tuo pačiu nerodant įvaizdžio, kad vadovas yra svarbiausias ir būtent jo nuomonė yra esminė.

Kadangi šiuo metu labai daug kursus vedami online būdų – mokytis lyderiavimo metu taip pat galima nuotoliniu būdu. Svarbiausia daugiau laiko skirto domėjimuisi – koks lektorius Jums teiks mokymus. Šiuo metu labai daug pseudo mokytojų teigia puikiai išmanantys lyderiavimo bei komandos būrimo žinias, tačiau praktikoje matyti, kad naudojami standartiniai žaidimai, kurie ne visada pasiteisina. Lygiai taip pat siūlome nepamiršti, kad dažniausiai lyderiavimas neatsiejamas ir nuo minėjo komandos būrimo, tad reikalingas nuolatinis tiek vieno, tiek kito proceso santykių palaikymas ir tuo pačiu užtikrinimas, kad rezultatas tikrai būtų toks, kokio yra tikimasi.

Nors kai kuriems gali atrodyti, kad lyderystė yra įgimta, kadangi ne visi žmonės yra charizmatiški, tačiau specialistai teigia, kad išmokus ir įsisavinus tam tikras technikos žinias – pavyks pasiekti ir norimų rezultatų, kurie šiuo atveju yra siejami su tinkamu informacijos pateikimu ir tuo pačiu tinkamu išsakymu – ko yra tikimasi iš žmogaus. Tai yra technika, kuri neatsiejama nuo psichologinių niuansų. Paprasčiausiai kiekvienas darbuotojas yra vis kitoks ir lyderis turi jį kuo geriau suprasti ir net jį pajausti, kad galėtų jam informaciją pateikti taip, kaip žmogui labiausiai priimtina.

Radus tinkamą mokytoją dirbkite su juo kuo dažniau ir tuo pačiu nebijokite klausti. Tik tokiu atveju, kai nuolatos domėsitės – galite būti tikras, kad pavyks geriau suprasti savo darbuotojus ir tuo pačiu padėti jiems labiau pamilti darbą, kurį jį atlieka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *