Kategorijos
Gyvenimas

Pirmosios pagalbos vaistinėlė yra būtina ir privaloma saugiam vairavimui.

PagalbaDėl pirmosios pagalbos rinkinio vairuotojas visada gali suteikti arba gauti pirmąją pagalbą netikėtoje avarinėje situacijoje. Vaistinėlės turinys pasikeitė 2020 metais sausio 1 dieną. Lietuvos valdžia jau tris kartus atidėjo privalomas vaistinėles ir šiuo metu skelbia, kad atnaujinti vaistinėles reikia tam tikrais komponentais, nuo kitų metų 2023, liepos 1 dienos. Jeigu Jūsų vaistinėlė yra seniau pirkta nei 2019 metais, vaistinėlę teks įsigyti naujos komplektacijos.

Įvairių tipų pirmosios pagalbos rinkiniai:

Nepaisant to, kad pirmosios pagalbos vaistinėlės turinys yra griežtai reglamentuotas, rekomenduotina įsiaiškinti ar priemonės yra sertifikuotos ir yra ženklintos CE ženklinimu, taip pat vaistinėlėje esantys turniketai privalo būti registruoti EUDAMED svetainėje.

Pirmosios pagalbos rinkinį sudaro:

 • Sterilūs pleistrai – 10 vnt.
 • Pleistras ruloninis 2.5cm x 5m -1 vnt.
 • Sterilus spaudžiamas tvarstis 15 x17cm, pats tvarstis 15cm x 400cm – 1 vnt.
 • Nesterilus tvarstis – 5 vnt.
 • Palaikomas, trikampio formos tvarstis – 2 vnt.
 • Pirmos pagalbos žirklės – 1 vnt. Speciali antklodė 160cm x 210cm – 2 vnt.
 • Žaizdų tvarstis 5cm x 10cm sterilus – 10 vnt.
 • Vienkartinės medicininės pirštinės – 4 vnt.
 • Pirmos pagalbos kaukė dirbtiniam kvėpavimui – 2 vnt.
 • Vienkartinis šalčio maišelis – 2 vnt.
 • Turniketas, stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti – 2 vnt.
 • Pirmos pagalbos teikimo aprašymas, turniketo naudojimo taisyklės – 1 vnt.

Vairuotojas gali papildyti standartinį pirmosios pagalbos rinkinį ir kitais vaistais, pavyzdžiui, antihistamininiais ar raumenis atpalaiduojančiais preparatais, jei jam leidžiama juos vartoti.

Patarimai, kaip prižiūrėti ir laikyti pirmosios pagalbos rinkinį

Automobilio savininkas turėtų reguliariai tikrinti rinkinyje esančius tvarsčius, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, ir laiku juos pakeisti. Jeigu naudojote bet kurį iš tvarsčių, turėtumėte juos kuo greičiau pakeisti.

Pirmosios pagalbos vaistinėlės negalima laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tai labai sutrumpina tvarsliavos medžiagų tarnavimo laiką. Geriausia rinkinį laikyti po priekine keleivio sėdyne esančiame skyriuje. Tuomet, ištikus nelaimei, jį galima lengvai pasiekti arba bagažinėje.

Jokiu būdu nedėkite jo po vairuotojo sėdyne, nes smarkiai stabdant vaistinėlė gali pasislinkti į priekį ir užblokuoti pedalus, todėl vairuoti bus labai sunku. Pirmosios pagalbos vaistinėlė turėtų būti patikimai pritvirtinta, taip pat galite įsigyti dvi vaistinėles ir jas padėti skirtingose automobilio vietose, kad užtikrintumėte dar didesnį saugumą.

Akredituotos ir laiko patvirtintos vaistinėlės internetu už gerą ir kokybės kainą – www.vaistineles24.lt

Mūsų internetinėje parduotuvėje visada galite greitai išsirinkti ir įsigyti patikimų gamintojų pirmosios pagalbos rinkinių mažomis kainomis. Palaikome mažas kainas, reguliariai skelbiame akcijas ir siūlome nemokamą pristatymą. Išvenkite nereikalingų išlaidų užsisakykite aukštos kokybės pirmosios pagalbos rinkinius Bildelaronline24.se.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *