Kategorijos
Žemdirbystė

Kodėl traktoriai populiarūs ūkyje iki šių dienų?

Traktoriai yra žemės ūkio mašina, naudojama žemės ūkio darbams, pavyzdžiui, žemės dirbimui, pasėliams sėti. Tačiau traktorius nuėjo ilgą kelią nuo XIX amžiaus. Šiandien žemės ūkio traktoriai naudojami arimui, dirvos įdirbimui ir laukų sodinimui. Šiuolaikiniai traktorių tipai gali būti naudojami įvairioms užduotims, įskaitant krūmų, kraštovaizdžio tvarkymą, trąšų perkėlimą ar barstymą ir vejos priežiūrą. O tikslaus ūkininkavimo technologijų ir skaitmeninės įrangos pagalba šiuolaikinių traktorių užduočių ir galimybių spektras tapo dar platesnis. Nesvarbu, ar jums labiau patinka dirbti pievelėje ir sode, ar ūkyje, darbas su traktoriumi tampa lengvesnis. Šiame straipsnyje aptariami geriausi traktorių pranašumai, skirti žemės ūkio mechanizavimui, sodininkystei ar žemės kasimui.

Platus traktorių tipų pasirinkimas

Yra platus traktorių tipų pasirinkimas, kiekvienas tinkamas konkrečiam verslui:

  • Hidrauliniu būdu varomas traktorius tinkamas darbui sode, plačiame plote ar ganykloje.

  • Mažas arba kompaktiškas traktorius tinka apželdinimo ir kasimo darbams.

  • Subkompaktiškas traktorius yra mažesnė traktoriaus versija. Jis turi galią ir universalumą atlikti įvairius darbus, tokius kaip komposto transportavimas, lauko šienavimas ir dirvos įdirbimas. Tai savotiškas pagalbinis traktorius ir puikiai tinka apželdinti.

  • Pagalbinis traktorius, skirtas važinėti smulkiame ūkyje žemės ūkio darbams mechanizuoti.

Pats žemės ūkio traktorius yra būtinas ūkiui. Pagrindiniai reikalavimai žemės ūkio traktoriams, atsižvelgiant į sezoniškumą ir dirbamų plotų dydį, yra galimybė greitai pakeisti priedus ar prikabinamą įrangą, gebėjimas dirbti ir judėti dideliu greičiu, išlaikant našumą su kitomis mašinomis esant minimaliam greičiui, galimybė suvienodinti jungiamuosius įrenginius ir galimybė atlikti techninę priežiūrą ir remontą lauke.

Pramoniniai traktoriai yra pagrindinės žemės darbų mašinos

Skideris – tai traktorius, kuris dažniausiai gaminamas žemės ūkio traktoriaus pagrindu ir skiriasi tik išplanavimu, leidžiančiu platformą statyti ant galinės rėmo dalies. Tokio traktoriaus kabina ir variklis dedami priekyje, o už nugaros – platforma, skirta slysti miške. Pagrindinė savybė, išskirianti skiderį iš kitų tipų traktorių, yra važiuoklė su dideliu atramos plotu, kuris sumažina erozijos poveikį miško paklotei. Bendrosios paskirties traktorių yra įvairių modelių. Taip pat yra daugybė žemės ūkio padargų, kuriuos galima prijungti prie pagalbinių traktorių, kad būtų lengviau atlikti įvairius sunkius darbus ūkyje. Visų pirma, tai yra krautuvai arba galiniai kapliai, skirti daug platesniam našumui.

Traktoriui valdyti naudojama moderni įranga

Verta paminėti naujas technologijas, kuriomis traktoriai naudojasi. Visų pirma, tai yra , GPS ir RTK. Jie leidžia:

  • Traktoriaus trasų sudarymas ir pritaikymas prie transporto priemonės.

  • Automatinis vairavimas, kad būtų galima tiksliai nukreipti eilę.

  • Kuro ir tepalų kiekio kontrolė.

  • Traktoriaus, darbo valandų ir tuščiosios eigos laiko stebėjimas, jo maršruto ir nukrypimų stebėjimas.

Traktorių patikimumas ir didelis manevringumas kartu su tiksliojo ūkininkavimo technologijomis daro juos universaliais ūkininko padėjėjais. Kad ir kaip vystytųsi mašinų gamyba, traktorių vis tiek reikės visada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *