Kategorijos
Kiti straipsniai

Tiesa apie maisto papildus: Ar tikrai verta rizikuoti?

AmbicijaRinkoje yra kaip niekad daug papildų, kurių daugelis teigia, kad jie yra sveikatos paslaptis ir veiksminga priemonė nuo įvairių ligų. Kai kurie iš šių produktų iš tiesų gali būti veiksmingi. Tačiau taip pat gali būti, kad jie nėra tokie, kaip teigiama. Matote, kalbant apie maisto papildus ar sveiką alternatyviąją mediciną, yra daug painiavos. Medicinos specialistai ir mokslininkai abejoja jų teisėtumu, o kai kurie abejoja, ar tam tikrų rūšių papildų, pavyzdžiui, turinčių efedros pagrindu pagamintų stimuliatorių, apskritai turėtų būti galima įsigyti. Vis dėlto tai nereiškia, kad turėtumėte visiškai jų atsisakyti. Nereikia ir visą gyvenimą jų bijoti. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie maisto papildus ir jų galimą riziką bei naudą.

Maisto papildas – tai bet kokia per burną vartojama medžiaga, skirta papildyti įprastą žmonių ir gyvūnų mitybą. Nors daugelis maisto papildų taip pat vartojami tiesiogiai per vamzdelį, šis terminas dažnai vartojamas kaip žolelių, vitaminų, mineralų, aminorūgščių, augalinių medžiagų ir kitų medžiagų, kurios vartojamos dėl jų maistinių savybių, sinonimas. Maisto papildai yra tablečių, kapsulių, miltelių, skysčių ir net purškalų pavidalo. Jų galima įsigyti be recepto arba pagal gydytojo, vaistininko ar kito sveikatos priežiūros specialisto receptą. ambicija.eu kokybė ir gera kaina.

Kaip veikia maisto papildai?

Niekas tiksliai nežino. Kai kurie maisto papildai jau šimtmečius vartojami sveikatai stiprinti, tačiau mokslinių įrodymų, pagrindžiančių jų vartojimą, yra nedaug. Taigi sunku tiksliai pasakyti, ar konkretus maisto papildas jums naudingas, ar žalingas. Dauguma maisto papildų yra pagaminti iš natūralių sudedamųjų dalių ir juose nėra kenksmingų teršalų ar klastočių. Tačiau yra ir sintetinių papildų, kurių sudėtyje nėra natūralių ingredientų ir kurie, kaip įrodyta, dažniausiai yra neveiksmingi.

Veiksmingi ar neveiksmingi?

Deja, nėra jokio būdo pasakyti, kiek veiksmingas jums bus maisto papildas. Kadangi jie nėra išbandyti ar reguliuojami, nereikalaujama, kad jie parodytų kokią nors naudą vartotojams. FDA įspėja vartotojus nemanyti, kad jie perka maisto papildus, kurie yra saugūs ar veiksmingi, tačiau paprastai jie nėra taip ženklinami. Todėl jūs pasikliaujate gamintojo žodžiu, o šioje pramonės šakoje yra daug dezinformacijos ir sukčiavimo atvejų. Geriausias būdas nustatyti, ar papildą verta vartoti, yra pasikalbėti su gydytoju. Jis gali patarti, kokie maisto papildai geriausiai atitinka jūsų sveikatos poreikius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *