Kategorijos
Kiti straipsniai

Raktų gamyba: ką verta žinoti apie šią paslaugą?

Raktininkų dirbtuves galima pamatyti kone kiekviename didesniame prekybos centre. Ir nors raktų gamyba atrodo archajiška ir atgyvenusi paslauga, akivaizdu, ji vis dar reikalinga. Jei į raktininkus niekada neteko kreiptis ir nieko nežinote apie raktų gamybą, jums bus naudinga paskaityti šį straipsnį, kad nutikus vienai iš nemalonių situacijų, žinotumėte, kaip išsisukti.

Kada prireikia gaminti raktą?

Raktų gamyba gali būti reikalinga įvairiais atvejais. Dažnai žmonėms prireikia rakto kopijos šeimos nariams, nuomininkams ar namų tvarkytojai. Rakto kopija yra padaroma per keliolika minučių, o paslaugos kaina priklauso nuo rakto tipo.

Kitas atvejis, kai prireikia gaminti raktą, yra neatidumas: raktai yra vienas dažniausiai pametamų daiktų. Tokiu atveju rakto kopiją galima pagaminti ir pagal spyną, tačiau tokie atvejai sudėtingesni, tad pirmiausia teks kviestis spynų atrakinimo meistrus.

Raktai taip pat gana dažnai lūžta. Kartais sulūžusiu raktu dar galima atrakinti duris, tačiau jį naudoti nėra patogu. Raktų gamyba yra galima kaip pavyzdį naudojant ir sulūžusį raktą, tad geriau ne laukti, kol raktas nebetiks naudojimui, o laikui pasigaminti naują.

Šiuolaikinė raktų gamyba

Jei iš senų laikų pamenate raktininkus daugybę kartų matuojančius ir dildinančius raktus, vadinasi, raktų gamybą įsivaizduojate klaidingai – šiandien šis procesas visiškai kitoks. Naudojamos elektroninės technologijos, kurios greitai tobulėja ir užtikrina vis didesnį tikslumą. Didelės ir sudėtingos staklės ar savadarbiai įrankiai, kurie suteikia tik abejotiną tikslumą nebėra naudojami. Šiuolaikinė raktų gamyba užtikrina, kad rakto kopija spyną rakins taip pat sklandžiai kaip ir originalas.

Raktų gamybai naudojami specialūs ruošiniai, todėl šiandien nebereikia ilgai laukti, kol raktas bus pagamintas. Raktininkai gali greitai pagaminti namų, biuro, telefonspynių ir net kai kuriuos automobilių raktus (tai priklauso nuo pasirinkto raktininko). Galimi ir skubūs užsakymai, o kai kuriose raktų dirbtuvėse naujas raktas gali būti pagaminamas greičiau nei per minutę. Žinoma, toks greitis gali kainuoti papildomai.

Svarbu žinoti, kad raktų gamyba – kruopštumo reikalaujantis darbas, kuriame būtinas tikslumas. Čia užduotis atitenka raktininkui, o ne įrangai, kad ir kokia ji būtų moderni. Dėl to visada geriausia kreiptis į patyrusį ir praktinių įgūdžių turinti raktų specialistą.

Raktininkai teikia ir kitas paslaugas

Įdomu tai, kad daugelis nežino, jog raktų gamybos vietose dažnai teikiamos ir kitos paslaugos: čia galima pagaląsti peilius, žirkles. Atrodo, sritis su raktais mažai susijusi, tačiau tokia paslauga kai kurie žmonės vis dar naudojasi. Iš tikrųjų tai paįvairina raktininkų darbą, o ir įrankių jiems netrūksta, nes gaminant raktus taip pat dirbama su įvairių rūšių metalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *