Kategorijos
Kiti straipsniai

Kokius privalumus turės elektromobiliai?

Iš pirmo žvilgsnio tokios transporto priemonės gali visiškai nesiskirti nuo kitų. Tačiau tai, kad jos važiuoja itin tyliai, daugelis pastebės pakankamai greitai. Ir tai tikrai nėra vienintelė šių mašinų ypatybė. Kurios sparčiai populiarėja. Kadangi vis daugiau žmonių įvertina jų privalumus, kurių yra tikrai ne vienas. Pirmiausia, tai galimybė keliauti visiškai ekologiškai. O kartu tai leidžia ir sutaupyti. Kadangi tokios kelionės bus žymiai pigesnės nei įprastais automobiliais, kuriems reikia tradicinio kuro. Be to, didžiuosiuose miestuose suteikiama galimybė už simbolinį mokestį arba visai nemokamai statyti tokias mašinas praktiškai bet kurioje tam skirtoje vietoje. Be to, jų vairuotojai taip pat gali keliauti ir autobusams skirtomis juostomis.

Kiek jie kainuoja?

Klaidinga būtų manyt, jog tokios mašinos bus išskirtinai brangios, nepaisant visų jų privalumų. Nors taip ir gali pasirodyti. Tačiau pakanka pasidomėti jų kainomis, jog suprastumėte, jog jos nėra tokios jau didelės. Ir neretai elektromobiliai nebus brangesnis nei bet kuri kita nauja mašina. Aišku, jų kaina gali labai skirtis priklausomai nuo pasirinkto varianto. Tačiau įmanoma ir neišleisti dvidešimties tūkstančių Eurų bei turėti visiškai naują mašiną. Aišku, įsigyjant naudotą transporto priemonę kaina gali būti ir dar žemesnė. Bet yra ir prabangesnių modelių, kurie gali atsieiti ne vieną dešimtį tūkstančių Eurų. Lygiai kaip ir analogiški tradicinį variklį turintys automobiliai.

Ar toli galima nuvažiuoti?

Tai vienas iš aktualiausių klausimų, kuris kyla praktiškai kiekvienam vos tik pagalvojus apie tokias mašinas. Tačiau šiuolaikiniai elektromobiliai sėkmingai gali įveikti ne vieną šimtą kilometrų be papildomo įkrovimo. Ko dažnu atveju pilnai pakaks, kadangi daugelio kelionės trunka žymiai mažiau. Be to, visuomet galima pasinaudoti specialiomis įkrovimo stotelėmis kelyje ir sėkmingai tęsti kelionę. Kas leidžia judėti praktiškai be jokių trikdžių ar atstumo apribojimo. Kadangi dabar sparčiai populiarėja greitasis įkrovimas, kuris per keliolika minučių įkrauna mašiną tiek, jog ji gali įveikti ne vieną šimtą kilometrų. Taigi, drąsiai galima keliauti ir tolimesniais maršrutais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *