Kategorijos
Kiti straipsniai

Kokių technologijų tikėtis naujuose automobiliuose?

Nauji automobiliai visada traukia ir domina ne tik dėl blizgančios išvaizdos, bet ir dėl inovatyvių technologijų. Kiekvieną dieną mokslas žengia į priekį, tobulinami įvairiausi buitiniai prietaisai, kompiuteriai, telefonai ir skaitmeninė įranga. Automobilių gamintojai turi sugerti naujoves ir pritaikyti jas automobilių įrangoje, nes tik taip jie galės pritraukti šiuolaikišką, inovacijų ištroškusį klientą. Taigi, kokios technologijos aktualios praėjusiais ir šiais metais?

Automatinio pastatymo funkcija

Ši funkcija pirmą kartą buvo pristatyta „Lexus“ gamintojo 2006 metais. Netrukus ją diegti pradėjo ir kitos kompanijos. Automatinio pastatymo funkcija nuolat tobulėjo, dabar naujuose automobiliuose ji dažnai būna su navigacijos sistema. Ateityje autonominis valdymas ir parkavimas taps kiekvieno automobilio dalimi.

Tarpusavyje derinami kėbulų tipai

Hečbekas per mažas, o visureigis „suryja“ per daug degalų? Ne bėda, nauji automobiliai nuolat tobulėja ir savo išvaizda. Kėbulų tipai derinami tarpusavyje, kol atrandamas modernus sprendimas išrankiam vairuotojui. Pavyzdžiui, elektromobilyje BMW iX apjungiamas visureigių X5 ir X6 dizainas. Kupė ir hečbeko kėbulo tipus apjungia „Citroën C4“ modelis.

„Air Performance“ ratlankiai

BMW kompanijos sukurti turbinos stiliaus ratlankiai optimaliai sumažina oro pasipriešinimą ir pagerina transporto priemonių aerodinamiką.

Nauji automobiliai valdomi gestais ir balsu

Naujausiuose modeliuose diegiamo inovacijos – įvairių funkcijų valdymas balsu ar gestais. Pavyzdžiui, automobilis gali suprasti komandas balsu 15 kalbų, ar norint atsiliepti į telefono skambutį užtenka atlikti braukiamą rankos judesį. Šią technologiją jau turi BMW X7 modelis.

Vairavimo asistentas

Vairavimo asistentas (Driving Assistant) taip pat tampa neatsiejama automobilio dalimi. Tiesa, vieni gamintojai šią funkciją ištobulinę daugiau, kiti mažiau. Asistentas užtikrina saugesnį važiavimą, padeda išvengti avarinių situacijų, pavyzdžiui, šoninio susidūrimo.

Parkavimo vietos paieškos asistentas

Ši novatoriška technologija padės surasti laisvą vietą didelėje automobilių aikštelėje. Ateityje vairuotojai pamirš, ką reiškia važinėti ratais prigrūstoje aikštelėje, desperatiškai ieškant laisvo įvažiavimo.

Tikriausiai jau nereikia kalbėti apie naujų automobilių atrakinimą pirštų antspaudu ar telefono programėle, nes tai visiems gerai žinomos funkcijos.

Jeigu jus domina nauji automobiliai su inovatyviomis technologijomis, užsukite į „Krasta Auto“ salonus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *