Kategorijos
Kiti straipsniai

Ką reikia žinoti prieš dalyvaujant karatė varžybose?

Karatė yra kovos menas, kuris ne tik moko fizinės savigynos, bet ir ugdo protinę bei dvasinę discipliną. Dalyvavimas karatė varžybose gali būti puikus būdas pasitikrinti savo įgūdžius, mokytis iš kitų dalyvių ir smagiai praleisti laiką. Tačiau prieš dalyvaujant turnyre svarbu suprasti šios sporto šakos taisykles ir tai, ko iš jūsų tikimasi. Žinodami karatė varžybų etiketo pagrindus, skirtingus karatė varžybų tipus ir ko tikėtis varžybų metu, galėsite įgyti kuo geresnės patirties. Tinkamai pasiruošę galite būti tikri, kad puikiai praleisite laiką ir maksimaliai išnaudosite savo karatė varžybų patirtį. Pankration.lt – viskas apie karate.

Pagrindinio karatė varžybų etiketo supratimas

PankrationPer karatė varžybas dalyviai turi elgtis pagarbiai ir mandagiai su kitais dalyviais, treneriais ir teisėjais. Mandagumas yra svarbi karatė etiketo dalis, todėl su visais dalyviais, nepriklausomai nuo jų įgūdžių lygio, reikia elgtis oriai ir pagarbiai. Tikimasi, kad laikysitės varžybų taisyklių ir nuostatų bei teisėjų ir teisėjų nurodymų. Tai reiškia, kad treniruodamiesi turite laikytis dojo taisyklių, taip pat varžybų taisyklių, nesiskųsdami ir nesiginčydami. Tikimasi, kad varžybų dalyviai į varžybas atvyks laiku ir bus pasiruošę reikiamą įrangą (pvz., švarią ir nepažeistą uniformą; šarvus, jei reikia). Taip pat turėtumėte pasiimti vandens, užkandžių ir (arba) lengvo maisto, kad galėtumėte išsilaikyti visą dieną.

Skirtingi karatė varžybų tipai

Yra daug skirtingų karatė varžybų tipų – tiek vietinių, tiek tarptautinių. Dažniausiai pasitaikančios karatė varžybų rūšys yra individualios kata, komandinės kata, individualios sparingo varžybos, komandinės sparingo varžybos, kumite (sparingas) ir kumite jaunių (iki 13 metų) varžybos. Taip pat yra netradicinių varžybų, pavyzdžiui, kūrybinės savigynos ir atvirų turnyrų, kurie turi savo taisykles ir nuostatus. Svarbiausia prisiminti, kad nėra dviejų vienodų varžybų, todėl svarbu būti atviram ir lanksčiam.

Ko tikėtis karatė varžybose?

Priklausomai nuo varžybų tipo, diena gali prasidėti jau 7 val. ryto svėrimu ir baigtis iki 22 val. vakaro. Prieš prasidedant varžyboms paprastai vyksta apšilimo sesija, kurios metu teisėjai ir arbitrai supažindina su varžybų taisyklėmis. Individuali kata: varžybų dalyvis atlieka kata prieš teisėjų komisiją. Komandinė kata: dalyvis su partneriu atlieka komandinę kata. Individuali sparingo kata: dalyvis varžosi su kitu varžovu kovodamas vienas prieš vieną. Komandinė sparingo rungtis: dalyviai sudaro dvi komandas ir varžosi tarpusavyje Kumite: dalyvis varžosi su kitu varžovu laisvos formos sparingo varžybose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *