Kategorijos
Kiti straipsniai

Šilumos siurbliai ir saulės elektrinė – dviguba nauda

Kavaliauskų šeima, gyvenanti Vilniaus rajone, ieškojo būdų kaip sumažinti namo išlaikymo kaštus. Pasitarus su kelių įmonių specialistais buvo nutarta įsirengti saulės elektrinę, o neefektyvų šildymo katilą, kūrenamą granulėmis, pakeisti šilumos siurbliais. Kadangi pastatas senesnis nei 5 metai, šeima tikisi gauti paramą už šildymo sistemos keitimą bei saulės elektrinę.

Valstybės kompensuojami šilumos siurbliai

Ne naujos statybos name, kuriame įrengtas granulėmis kūrenamas katilas, galima gauti kompensaciją už jo keitimą į šilumos siurblius. Kavaliauskai nusprendė įsirengti oras vanduo siurblį su integruoti boileriu, kuris apšildys namą ir ruoš karštą vandenį. Už sistemų keitimą planuojama gauti 50 % išlaidų kompensaciją.

Šeima tokį sprendimą priėmė, nes šildymas granulėmis nėra pigus ir patogus. Reikia pasirūpinti kuru, jį sandėliuoti, žiemos metu kūrenti kiekvieną dieną. Tuo tarpu šilumos siurbliai veikia autonomiškai, jiems nereikalinga pastovi priežiūra. Nors jie veikia naudodami elektrą, tačiau įsirengus saulės elektrinę išlaidos elektrai sumažės iki minimumo, taip pavysk sumažinti namo išlaikymo kaštus.