Kategorijos
Gyvenimas

Baltymų vaidmuo sporto treniruotėse

Baltymai yra labai svarbi maistinė medžiaga visiems, tačiau sportininkams ir tiems, kurie reguliariai ir intensyviai sportuoja, jie atlieka dar svarbesnį vaidmenį. Norint auginti raumenis, didinti jėgą ir gerinti rezultatus, būtina valgyti pakankamai baltymų. Be to, jie padeda organizmui atsigauti ir atsistatyti po sunkių treniruočių. Norint atskleisti savo fizinio pajėgumo potencialą, būtina žinoti pagrindinius baltymus ir kaip jie gali padėti sporto treniruotėse. Šiame straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie baltymų vaidmenį sporto treniruotėse, įskaitant tai, kiek jų reikia, kokie šaltiniai yra geriausi ir kaip jų gauti kuo daugiau. Taigi, jei norite užsiauginti raumenų, sustiprėti ar tiesiog maksimaliai padidinti savo treniruočių pastangas, skaitykite toliau ir sužinokite viską apie baltymų svarbą sporto treniruotėse! ambicija.eu ir rinkos tendencijos.

Kas yra baltymai ir kodėl jie svarbūs sportininkams?

Sportiškas vyrasBaltymai yra maistinių medžiagų karalius. Jie yra mūsų kūno statybinė medžiaga ir yra kiekvienoje ląstelėje. Baltymai padeda kurti ir atkurti raumenis, taip pat dalyvauja kraujo krešėjimo, imuniteto, hormonų gamybos ir deguonies pernešimo organizme procesuose. Iš tikrųjų kiekvienas medžiagų apykaitos procesas priklauso nuo baltymų. Baltymai taip pat yra energijos šaltinis, kai nėra angliavandenių. Kadangi žmogaus organizmas negali pasigaminti baltymų, jie turi būti gaunami su maistu. Sportuojantiems žmonėms ypač svarbu valgyti pakankamai baltymų, net labiau nei tiems, kurie dirba sėdimą darbą.

Kiek baltymų reikia sportininkams?

Rekomenduojama baltymų paros norma (RPN) yra tik 0,8 g vienam kilogramui kūno svorio per dieną, o to nepakanka sportininkams, ypač tiems, kurie intensyviai treniruojasi. Remdamiesi daugeliu tyrimų, sporto mitybos specialistai rekomenduoja sportininkams per dieną suvartoti nuo 1,2 iki 2,0 gramų vienam kilogramui kūno svorio. Jie tai pasiekia apskaičiuodami baltymų poreikį pagal savo kūno svorį. Tarkime, 85 kilogramus (187 svarus) sveriančiam žmogui taikoma 1,5 gramo vienam kilogramui taisyklė. Tai reiškia, kad jam per dieną reikia suvalgyti 135 gramus baltymų. Tai gali atrodyti daug, tačiau jei žmogus sveikai maitinasi, pasiekti šį kiekį tikrai nėra sunku.

Kokie yra geriausi baltymų šaltiniai?

Baltymų galima rasti įvairiuose maisto produktuose, tačiau ne visi šaltiniai yra vienodai geri. Geriausi baltymų šaltiniai sportininkams yra tie, kuriuose yra visų nepakeičiamųjų aminorūgščių. Daugelyje augalinės kilmės maisto produktų, pavyzdžiui, pupelėse ir ankštinėse daržovėse, sėklose ir riešutuose, yra daug baltymų ir aminorūgščių. Tačiau juose taip pat yra daug angliavandenių, kurių sportininkams nereikia. Apskritai gyvūninės kilmės maisto produktai, tokie kaip kiaušiniai, pienas, žuvis, vištiena ir raudona mėsa, yra puikūs baltymų šaltiniai. Sportininkai turėtų stengtis valgyti įvairių baltymų šaltinių ir laikui bėgant juos keisti. Jei kasdien valgysite tuos pačius maisto produktus, rizikuojate įgyti alergiją šiems maisto produktams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *