Kategorijos
Kiti straipsniai

Asmens bankrotas – kam jis naudingas?

Fizinio asmens bankrotas – sąlyginai nauja, tačiau vis labiau populiarėjanti sąvoka Lietuvoje. Asmens bankrotas yra tarsi tarpinė grandis, tarp skolininko ir kreditoriaus, kuri suteikia galimybę greičiau išspręsti visus, su skolomis, terminais, delspinigiais, palūkanomis ir kitais, finansiniais įsipareigojimais, susijusius klausimus. Fizinio asmens bankroto procedūra padeda su nepakeliamais finansiniais įsipareigojimais susiduriančiam žmogui, greičiau atsikratyti skolų ir pradėti naują, ekonomiškai stabilų gyvenimą. Tačiau šis procesas naudingas ne tik fiziniam asmeniui. Kokią naudą, ši procedūra suteikia kreditoriams, valstybei?

Asmens bankroto procedūra tikrai nesuteikia galimybės skolininkui, tiesiog neapmokėti skolų, išvengti įsipareigojimų kreditoriams ar antstoliams. Pasitaiko nemažai atvejų, kuomet kreditoriai visais įmanomais būdais bando susigrąžinti pinigus, iš finansiškai itin mažas galimybes turinčių žmonių. Dažnu atveju, skolų išieškojimo procesas trunka labai ilgai, yra finansiškai neparankus ir nesuteikia teigiamų rezultatų. Asmens bankrotas yra procedūra, kuri atsižvelgia į skolininko ir kreditoriaus interesus. Ši procedūra padeda nustatyti tikslius, skolos grąžinimo terminus. Ji padeda nustatyti skolininkui ir kreditoriui parankų, skolos įmokos dydį. Šios procedūros dėka, skolininkui suteikiamas šansas susirasti oficialų, geriau apmokamą darbą, bei padidinti savo mokumo galimybes. Fizinio asmens bankrotas ypač naudingas asmenims, kurie netikėtai neteko pagrindinio pajamų šaltinio, dėl ligos ar kitų, nenumatytų veiksnių. Tokio tipo skolininkai įprastai yra patikimi, kredito įstaigų klientai, tačiau laikinai neturi galimybės vykdyti finansinių įsipareigojimų. Fizinio asmens bankrotas suteikia galimybę žmogui vėl pasiekti finansinį stabilumą ir toliau sėkmingai vykdyti finansinius procesus.

Žvelgiant plačiau, asmens bankrotas yra naudingas visos valstybės atžvilgiu. Ši procedūra padeda mažinti šešėlinę ekonomiką, nedarbo lygį šalyje. Finansiškai nestabilus, didelių skolų naštą jaučiantis žmogus ieško lengviausių, greičiausių problemos sprendimo būdų. Žmogus ieško nelegalaus darbo užsienio šalyje, renkasi nepatikimus darbdavius Lietuvoje, dirba nekvalifikuotus, mažai apmokamus darbus. Žmogus priima nelegaliai, vokeliuose mokamą algą, prisideda prie šešėlinės ekonomikos augimo. Nepakeliami finansiniai įsipareigojimai įspraudžia skolininką į kampą, bei prisideda prie dar didesnio, skolų augimo. Tokiu būdu valstybė praranda kvalifikuotus specialistus, netenka dalies mokesčių. Asmens bankroto procedūra padeda skolininkui tvirtai atsistoti ant kojų ir toliau sėkmingai kurti, pridėtinę ekonominę vertę valstybei.

Pernelyg dideli finansiniai įsipareigojimai, neįveikiamos, didėjančios skolos – fizinio asmens kaltė. Tačiau gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, dėl kurių net ir visą gyvenimą finansiškai stabiliai jautęsis žmogus tikrai gali suklupti. Finansinis ir moralinis žmogaus žlugdymas tikrai nėra kreditorių tikslas, tačiau jie privalo atlikti savo darbą. Asmens bankrotas – procesas, kuris padeda rasti bendrą susitarimą, bei priimti protingą sprendimą, tenkinantį abi puses. Fizinio asmens bankrotas yra protingas pasirinkimas, pasitarnaujantis laiko, finansiniu ir psichologiniu atžvilgiu. Jeigu susiduriate su nepakeliamais finansiniais įsipareigojimais, nešvaistykite laiko, sveikatos ir energijos, o pasikonsultuokite su teisininkais ir priimkite tikslingus, teigiamus pokyčius garantuojančius sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *