Kategorijos
Žemdirbystė

Šiuolaikinė žemės ūkio technika – didina darbo efektyvumą

Jei trumpam žvilgteltume į istoriją, pastebėtume, kad žmogus nuolat ieškojo būdų palengvinti savo buitį ir našiau atlikti darbus. Iš pradžių visi darbai buvo dirbami rankomis, vėliau radosi įrankiai, o šiandien turime… žemės ūkio techniką. Tai puikus sprendimas tiek augalininkystės, tiek gyvulininkystės ūkiams, padedantis dirbti našiau, greičiau ir pasiekti geresnių rezultatų.

Žemės ūkio technikos nauda

Traktoriai, kombainai, kultivatoriai ir kita žemės ūkio technika šiandien ūkiuose nudirba didžiąją dalį darbų. Žinoma, visus darbus galima atlikti ir kitais metodais, štai dar visai neseniai kaimiškose vietovėse, pavyzdžiui, žemei arti, buvo naudojami arkliai. Deja, laikai pasikeitė. Tačiau kokios realios naudos žemės ūkio technika suteikia ūkininkams?

Visų pirma, su kokybiška, tinkamai sukomplektuota ir parinkta žemės ūkio technika galima dirbti daug efektyviau. Taigi, per trumpesnį laiką gali būti apdirbamas didesnis žemės plotas, gaunama daugiau derliaus. Galiausiai, pats apdirbimas kainuoja pigiau, nes reikia mažiau žmogaus darbo (o tai reiškia ir mažiau darbuotojų), todėl galutinė produkcijos savikaina yra mažesnė.

Nors technikos naudojimą galima kvestionuoti ekologijos kontekste, žemės ūkio technika yra naudinga ir šiuo atveju. Tinkamai dirbama žemė suteikia didesnį derlių, o protingai ir profesionaliai dirbant šiuolaikinės žemės ūkio technikos išskiriama tarša nėra tokia jau didelė.

Kaip pasirinkti žemės ūkio techniką?

Vis dėlto kalbant apie naudą, esminį vaidmenį atlieka pasirinkimas. Ūkininkai turi paruošti „namų darbus“ – tik tai užtikrina, kad žemės ūkio technika atitiks ūkio reikalavimus. Be to, neverta ir persistengti, nes jei technika ir funkcionali bei galinga, tačiau stovi vietoje, jokios naudos ji neatneša. Antra vertus, visa įranga ir jos priedai brangiai kainuoja, tad neverta ir švaistyti lėšų.

Svarstant, kokia žemės ūkio technika yra reikalingiausia, reikėtų pradėti nuo kasdienių darbų ūkyje. Taip pat svarbu įvertinti žemės plotą ir savybes (pavyzdžiui, reljefą, gruntą). Svarbu įvertinti ir vidutines metines darbų apimtis, nes įvairi žemės ūkio technika skiriasi savo galingumu. Ir galingesnis agregatas ne visada yra geras sprendimas, nes jis kainuoja brangiau, o mažame ūkyje jo galimybėmis vis tiek neturėsite kaip pasinaudoti. Norint dirbti kuo našiau, visa naudojama technika turi būti pritaikyta prie ūkio poreikių.

Žemės ūkio technikos tendencijos

Kalbant apie šiuolaikinę žemės ūkio techniką, reikia pastebėti daugybę patobulinimų. Griežtėjant aplinkosauginių normų reikalavimams, gamintojai daug dėmesio skiria ekonomijai ir ekologijai. Tikėtina, kad netolimoje ateityje žemės ūkio technikai bus ieškoma alternatyvaus kuro.

Kita tendencija yra koncentracija į komfortą. Senieji traktoriai ar kombainai nebuvo itin patogūs darbui, o šiuolaikinė žemės ūkio technika šiuo atžvilgiu yra daug draugiškesnė. Įvairios komforto sistemos leidžia geriau jaustis, užtikrina tinkamą temperatūrą ir patogų valdymą. Tai svarbu dėl keleto priežasčių. Visų pirma, patogiai dirbant galima nuveikti daugiau ir dirbti našiau. Antra, gera savijauta darbo metu padeda užtikrinti saugumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *