Kategorijos
Nekilnojamas turtas

Žemės tyrimai ir kodėl svarbu tuo pasirūpinti

Tai aktualu gali būti praktiškai kiekvienam. Kadangi prieš imantis statybų turi būti atlikta ir grunto analizė. O tik tuomet galima parengti projektą, pasirenkant tinkamiausią sprendimą, ir pradėti statybas. Tą reglamentuoja ir įstatymai. Tiesa, gana ilgą laiką žmonės naudojosi teisinėmis spragomis, kadangi ši sritis paprasčiausiai nebuvo kontroliuojama. Tačiau šiomis dienomis viskas pasikeitė. Kadangi statybų inspekcija yra atsakinga už šių tyrimų kontrolę ir be jų priduoti statinio paprasčiausiai nebus įmanoma. Tai viena dalis, kuri labai svarbu ir kuria tikrai reikėtų pasirūpinti. Tačiau tą daryti svarbu ne tik todėl, jog taip įpareigoja įstatymai. Reikėtų suprasti, jog to paprasčiausiai reikia norint atrasti tinkamiausią sprendimą pamatams. Kadangi mūsų šalyje gruntas yra pakankamai įvairus ir skirtingas. Todėl universalaus varianto paprasčiausiai nėra. Ir būtent dėl šios klaidos ateityje galima susidurti su gana rimtomis problemomis. Kurios gali kelti netgi realią grėsmę ir visam statiniui.

Ar sudėtingas jų atlikimas ir ko tam reikia?

Viskuo pasirūpins šioje srityje dirbantys specialistai, todėl dėl nieko papildomai nerimauti tikrai nereikėtų. Tuo labiau, kad įprasti žemės tyrimai nėra sudėtingi, o jų rezultatus galima gauti pakankamai greitai. Tiesa, tam reikės specialios įrangos ir mėginių paėmimo iš sklypo. Be to apsieiti nepavyktų. Tačiau išsamesnė laboratorinė analizė tikrai nebus būtina. Nebent pasitaikytų kažkoks išskirtinis atvejis arba to reikalautų statinio ypatybės. Aišku, gali skirtis mėginių skaičius, kuris paprastai prasideda nuo dviejų. Tačiau daugumoje atvejų to pilnai ir pakanka, kad būtų galima daryti išvadas. Todėl kartais pasitaiko netgi tokių atvejų, kai tyrimai atliekami dar prieš ruošiantis sklypo pirkimui. Kas leidžia sužinoti apie grunto ypatybes toje vietoje ir galutinai apsispręsti. Toks variantas taip pat įmanomas. Tiesa, tuomet reikia gauti savininko leidimą. Tačiau dažniausiai prieštaravimų šioje vietoje nebūna.

Kodėl svarbu gauti oficialias išvadas?

Nors tokia grunto analizė pirmiausiai naudinga ieškant optimaliausių techninių sprendimų, tačiau to taip pat reikalauja ir įstatymai. Todėl reikės įrodymo, jog žemės tyrimai buvo atlikti ir kartu jų rezultato, kurie talpinami specialioje sistemoje. Aišku, dėl to nerimauti nereikėtų, kadangi visais šiais formalumais pasirūpina tyrimus atliekanti įmonė ir joje dirbantys specialistai. Tačiau labai svarbu, kad šis darbas būtų atliktas oficialiai ir būtų pateikiamos išvados. Tačiau pasirinkus praktiškai bet kurią šioje srityje dirbančią įmonę nerimauti tikrai neteks. Kadangi jose darbuojasi kvalifikuoti ir tuo užsiimti galintys specialistai, kurie tikrai pasirūpins ir galutinėmis išvadomis bei jų pateikimu reikiamoms institucijoms. Kas patapo ypatingai svarbu paskutiniu metu, kai ši sritis pradėta kontroliuoti. Todėl be tokių tyrimų užbaigti statinio nėra įmanoma ir jis paprasčiausiai nebus priduotas, net jeigu leidimams statyboms buvo gautas ir seniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *