Kategorijos
Kiti straipsniai

Vokelis kūdikiams: nauda ir privalumai

Vokeliai kūdikiams – kūdikystės kasdienybės dalis, todėl šį daiktą galima rasti dažnuose namuose, kuriuose auga mažylis. Vokeliai išties labai naudingi, jie padeda palaikyti reikiamą kūno temperatūrą, apsaugo nuo vėjo ir šalčio, apgaubdami mažylį. Vokelis užtikrina kūdikio saugumą ir svarbiausia – suteikia mažyliui ramybę ir garantuoja gerą nakties miegą.

Iš kokios medžiagos gaminami vokeliai?

Vokeliai kūdikiams gaminami iš minkštos, švelnios medžiagos, kurios yra pritaikytos ir saugios kūdikio odelei. Populiarios medžiagos, iš kurių gaminami vokeliai kūdikiams, apima: natūralią medvilnę, bambuką, flanelę ir minkštą mikropluoštą. Šios medžiagos ypač tinkamos kūdikiui, atlieka reikalingas funkcijas, pradedant nuo šilumos palaikymo. Vokeliai apgaubia visą kūdikio kūną, palaiko optimalią kūno temperatūrą, suteikdami šilumą ir apsaugodami nuo per didelio šilumos praradimo, ypač naujagimiui, kuriam itin svarbu išlaikyti tinkamą kūno temperatūrą. Medvilnės arba bambuko vokeliai yra minkštos ir lengvos medžiagos, patogūs kūdikiui. Jie nevaržo judesių, komfortiškai prisitaiko prie kūno. Vokeliai pasižymi paprastu ir lengvu dėvėjimu, dažniausiai turi užtrauktukus arba sagas, kurie padeda patogiai ir greitai aprengti kūdikį. Vokelių priežiūra nereikalauja daug pastangų, atsiradus nešvarumams ar nutekėjimams, lengvai nusivalo ir nusiplauna. Dar viena praktiška vokelio funkcija- apsauga nuo oro sąlygų. Vokeliai pagaminti iš tinkamos medžiagos apsaugo kūdikį nuo atšiaurių oro sąlygų, tokių kaip vėjas ar šalčio poveikis.

Atliktas mokslinis tyrimas:

Kai kuriems tėvams neretai kyla klausimų dėl vokelio naudojimo, tačiau moksliniais tyrimais įrodyta, kad kokybiškas ir tinkamai naudojamas vokelis turi teigiamą poveikį kūdikio miegui ir sveikatai.

VokelisAmerikos pediatrų akademijos nariai atliko tyrimą, kuris parodė, kad kūdikiai, kurie buvo užmigdyti vokelyje, miegojo ilgiau ir giliau, o tai yra svarbu jų vystymuisi ir gerai sveikatai. Dar vienas tyrimas, atliktas Australijos vaikų ligoninėje, atskleidė, kad vokelis padeda sumažinti peršalimo tikimybę – mažyliai būna saugiai įvynioti vokelyje, todėl jiems judant ar muistantis neatsiranda perpūtimo tikimybė. Tyrimo duomenys rodo, kad vokelio naudojimas yra saugi ir naudinga praktika, padedanti užtikrinti kūdikio saugumą ir gerą miego kokybę.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vokelį?

Renkantis vokelį, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, norint įsigyti kokybišką ir visas savo funkcijas atliekantį produktą. Vokelis turi būti tinkamo dydžio ir formos, kad kūdikis gulėtų laisvai ir nevažomai judėtų. Svarbu, kad vokelis būtų pagamintas iš kokybiškos, higieniškos medžiagos, kuri yra lengvai valoma ir prižiūrima. Iš natūralių medžiagų pasiūtas vokelis nedirgins jautrios mažylio odos ir nesukels nepageidaujamų alerginių reakcijų. Atkreipkite dėmesį į vokelio konstrukciją ir patogumą. Patikrinkite ar tinkamai suprojektuotas rankenos, prireikus patogiai ir saugiai nešiotis vokelį. Dar vienas svarbus aspektas- funkcionalumas. Jei Jums svarbus funkcionalumas, rinkitės vokelį, kuris turi pakankamai kišenių ar skyrių, jog būtų galima patogiai organizuoti nešamus daiktus.

Norite tikrai kokybiško vokelio?

Vokelis kūdikiams padeda užtikrinti gerą miego kokybę, suteikia jaukumo ir leidžia išvengti nereikalingo streso. Be to, jie – labai populiari dovanų naujagimiams idėja, nes yra ne tik naudingi, bet ir praktiški. Jei norite kokybiško, ilgaamžiško ir gražaus vokelio kūdikiui, apsilankykite vaikiškų prekių parduotuvėje smelinukas.lt. Prekių asortimentas platus, rinktis galima iš įvairių spalvų ir skirtingų formų, kurie patenkins tėvelių ir kūdikio norus bei poreikius. Parduotuvėje Smelinukas.lt rasite:

  • Iš labai aukštos kokybės medžiagų siuvamus vokelius. Pavyzdžiui, vienų vokelių sudėtis – medvilnė ir poliesteris arba medvilnė ir švelni velveto medžiaga, o kiti vokeliai yra pasiūti iš kelių sluoksnių: spalvotos medvilnės, antialerginio užpildo ir vaflinės medvilnės arba minkšto, pliušinio, šilto išimamo vidinio sluoksnio ir vandeniui atsparaus išorinio sluoksnio. Tokia sudėtis leidžia vokelį naudoti bet kokiomis oro sąlygomis.
  • Vokelius su saugiais užpildais. Vieni vokeliai užpildyti poliesteriu, o kiti pripildyti kvėpuojančia ir antialergine medžiaga, suteikiančia mažyliui ypatingos šilumos.
  • Įvairaus dizaino vokelius: puošnius, ryškius, margus ir dailintus įvairiausiais ornamentais, raštais, piešiniais arba vienspalvius, neįmantraus dizaino. Kai kurių vokelių viršuje įsiūtos žavios ausytės – toks modelis patinka mėgstantiems išsiskirti.
  • Funkcionalius vokelius: užsegamus užtrauktuku. Jų visą viršutinę dalį galima lengvai atsegti – tai itin reikalinga šiltesnėmis dienomis. O apatinė vokelio dalis gali būti naudojama kaip patogus paklotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *