Kategorijos
Kiti straipsniai

Šilumos siurbliai oras vanduo ir saulės elektrinė: kiek galima sutaupyti?

Kiek kainuos šilumos siurbliai oras vanduo ir saulės elektrinė priklausys nuo keleto aspektų:

  • Įrenginių galios.

  • Ar galima pasinaudoti parama?

  • Oras vanduo sistemos ir saulės modulių kokybės.

  • Ar reikalingi šilumos siurbliai su integruotu boileriu?

Pateiksime įrangos kainą, atsižvelgdami į daugiametę patirtį turinčios atsinaujinančios energetikos srityje įmonės – UAB „Saulės grąža“ pateikiamą informaciją internetinėje parduotuvėje.

„Saulės grąža“ yra viena stipriausių Lietuvoje, diegiančių saulės elektrines įmonėms ir fiziniams asmenims. Tarp pabaigtų projektų yra vienos didžiausių ir techniškai sudėtingiausių saulės elektrinių, kaip įmonės „Biržų duona“ projektas ir kiti.

Įmonėje dirba geriausi elektrikai ir kitų sričių specialistai, kurie suteikia garantiją atliktiems darbams. Šilumos siurblių oras vanduo montavimui suteikiama 5 metų garantija.

Šilumos siurbliai oras vanduo su parama

Valstybės parama ženkliai sumažina įrangos kainą. „Saulės grąža“ parduodamų oras vanduo sistemų su parama suma prasideda nuo 1905 eurų. Šilumos siurbliai atitinka aukščiausius standartus, yra efektyvus, lauke esant iki -25 laipsnių šalčio. Patyrę specialistai juos suderina su saulės elektrinėmis.

Įrangos kaina be paramos

Šilumos siurbliai oras vanduo be kompensacijos kainuotų nuo 3943 eurų. Jeigu įranga reikalinga su integruotu boileriu, ji atsieis daugiau nei 5500 eurų.

Parama neskiriama šilumos siurblius diegiant naujos statybos namuose. Tačiau nauji pastatai atitinka aukštesnę energinio naudingumo klasę, todėl jiems užtenka mažos galios įrangos, o tai lemia ir mažesnę jos kainą. A+ ir A++ energinio naudingumo klasės namuose šilumos siurbliai oras vanduo yra labai paklausūs, nes juos paprasta įrengti ir jie naudoja nedaug elektros šildymui.

Šilumos siurbliai ir saulės elektrinė

„Saulės grąža“ specialistai pastebi, kad žmonės vis dažniau nori suderinti šias dvi sistemas – oras vanduo šildymą ir saulės elektrinę. Jėgainė gamina atsinaujinančią, švarią energiją, kurią panaudoja šilumos siurblys ir kiti elektros prietaisai. Paramą saulės elektrinėms gali gauti visi gyventojai. Ja pasinaudoję, įsirengia jėgaines ir šilumos siurblius oras vanduo, taip namų šildymo kaštai sumažėja apie 3 kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *