Kai kuriems gyventojams saulės elektrinės veikimo principas yra suprantamas. Tačiau intensyviai nesidomintiems šiais procesais saulės spindulių virsmas elektra yra neaiškus ir sunkiai įsivaizduojamas. Tad norintiems suprasti šį procesą paaiškinsime visą eigą.
Saulės šviesa virsta saulės energija
Visos saulės elektrinės yra sudarytos iš saulės modulių. Saulės moduliai, paprastai tariant, yra labai didelės saulės baterijos, naudojant tam skirtas technologijas, sujungtos tarpusavyje. Saulės šviesa, patekusi ant šių modulių tampa saulės energija. Visuose moduliuose generuojama saulės energija nukreipiama ta pačia kryptimi – į įtampos keitiklį, o didelis energijos kiekis tampa nuolatine srove.
Gaminama kintamoji srovė
Namuose įrengto įtampos keitiklio paskirtis yra į ją patenkančią nuolatinę srovę pakeisti į kintamąją srovę. Šis procesas nereikalauja jokios priežiūros, nesukelia jokio garso ir yra nepastebimas namų gyventojams. Tuomet kintamoji elektros srovė jau gali būti naudojama vartotojų reikmėms.
Elektra naudojama namuose
Kintamoji elektros srovė teka elektros laidais ir naudojama visuose namuose. Nuosavos saulės elektrinės generuojama elektra gali būti naudojama ne tik elektros prietaisams ir apšvietimui, bet ir vandens ar patalpų šildymui bei visiems kitiems poreikiams.
Elektros paskirstymas ir apskaita
Neišnaudota perteklinė elektra kaupiama ir naudojama žiemos sezono metu, kai saulės elektrinės kartais nepagamina reikiamo energijos kiekio. Taip pat trūkstamas elektros energijos kiekis gaunamas iš pasirinkto elektros tiekėjo. Tokiu atveju vartotojui paskaičiuojamas mokestis atsižvelgiant į tiekėjo taikomus tarifus.
Saulės elektrinės veikimo principas, perpratus pagrindinius aspektus yra visiškai paprastas. Naudojantis iš saulės gaminama elektros energija ir iškilus nesklandumams saulės energijos pardavėjai visuomet operatyviai sprendžia iškilusius klausimus. Poreikiui esant gali būti keičiami vienas ar keli saulės elektrinės moduliai. Taip pat norint padidinti saulės elektrinės galią, prie jos gali prijungiami papildomi moduliai. Kalbant apie saulės elektrinių priežiūrą, pakanka poreikiui esant (dažniausiai rudens ar žiemos sezono metu) nuvalyti saulės modulius bei kiek įmanoma pasirūpinti, kad ant jų nekristų šešėlis. Na, o turintiems saulės elektrinės dalį saulės parke šiais darbais rūpinasi saulės parko savininkai.