Kategorijos
Kiti straipsniai

Kam patikėti savo buhalterinę apskaitą?

BuhalterijaPer žinias dažnai matome, kaip įmonės ir buhalterines paslaugas teikiančios kompanijos bado vieni į kitus pirštais aiškindamiesi, kurie gi yra atsakingi už tai, jog buhalterinė apskaita buvo tvarkoma neteisingai ir kompanija galiausiai atsidūrė teisme. Kad ir jums taip nenutiktų, būtina išsirinkti tinkamą partnerį padėsiantį susitvarkyti su įmonės finansais. Tačiau kaip gi žinoti, ar partneris yra tinkamas? Egzistuoja daug kriterijų pagal kuriuos reikėtų rinktis buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančias įmones. Viskas taip pat labai smarkiai priklauso nuo to, kokia yra apskaitos apimtis, kiek daug reikalų reikės sutvarkyti.

Buhalterinė apskaita gali būti sudėtinga, tačiau tuo pačiu gali būti ir labai paprasta – tai priklauso nuo įmonės dydžio, samdomų žmonių, vykdomų projektų ir pan.. Jei jūsų įmonė yra nedidelė, joje dirba keletas darbuotojų, kurie tiesiog vykdo kasdienes operacijas ir už tai gauna darbo atlygį, jums tikriausiai pakaks ir pačios paprasčiausios, galbūt net ir pigiausios buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugos. Kaip bebūtų, jei jūsų įmonė yra didelė, joje dirba daug žmonių, jūs dalyvaujate viešuosiuose pirkimuose- buhalterinė apskaita gali būti labai sudėtinga ir jums reikės pačių geriausių buhalterių. O galbūt net verta pagalvoti ir apie buhalterės samdymą pilnam etatui pas save?

Renkantis buhalterinės apskaitos paslaugos tiekėjus būtinai pasidomėkite jų praeitimi. Šiais laikais internete galima rasti labai daug naudingos informacijos, todėl esame tikri, jog ir jūs surasite įvairių atsiliepimų, rekomendacijų, arba nusiskundimų bene apie kiekvieną tokią įmonę. Kadangi buhalterinė apskaita yra labai delikatus dalykas, tokias paslaugas teikiančios įmonės reputacija turėtų būti nepriekaištinga. Jei prieš save išvysite antraštes, kuriose šmėžuoja teismų pavadinimai ir įvairios korupcijos bylos, su tokia kompanija reikalų tikriausiai turėti nenorėsite.

Buhalterinė apskaita tikrų iššūkiu gali tapti ne tik įmonėms, bet ir privatiems asmenims, kurie vykdo individualią veiklą arba dirba pagal verslo liudijimą. Jei turite daug užsakymų, galite lengvai susipainioti visose biurokratinėse subtilybėse. Jums nebūtina samdytis buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės, tačiau galite nusipirkti jų konsultaciją ar auditą. Tai padės suprasti kas yra daroma ne taip ir kaip reikėtų elgtis ateityje. Be to, buhalterinė apskaita yra skirta ne tik tam, jog sutvarkytų jūsų popierius ir padėtų išvengti nemalonumų – ji taip pat gali ir sutaupyti jums daugybę pinigų. Profesionalūs apskaitininkai gali optimizuoti jūsų mokesčius, finansus, o tokiu būdu sutaupyti pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *