Kategorijos
Gyvenimas

Darbo užsienyje pobūdis

Darbo pasiūlymaiKai visame pasaulyje skelbiama, jog dėl pandemijos sukeltos situacijos ekonomika šiais metais greičiausiai trauksis ir daug žmonių praras savo darbus, tikriausiai daugeliui pasidaro įdomu kokie yra darbo pasiūlymai užsienyje – juk niekada negali žinoti kada prarasi savo darbą čia Lietuvoje ir teks laimės ieškoti svetus.

Nors gali atrodyti, jog pandemija palietė visas pasaulio valstybes ir jei darbo vietų mažėja Lietuvoje, tai jų mažės ir kitose valstybėse, tai nėra visiškai tiesa. Vakarų Europoje yra labai daug pramonės šakų kurios yra tiesiogiai priklausomos nuo įvežtinės darbo jėgos – vietiniai tų darbų paprasčiausiai nedirba, arba darbo rankų yra per mažai. Būtent todėl darbo pasiūlymai užsienyje kiekvieną savaitę vilioja lietuvius su dešimtimis naujų skelbimų ir galimybių užsidirbti svečiose šalyse. Tačiau ko galima tikėtis iš tokio pobūdžio darbo užsienyje?

Jei dirbsite legaliai, darbo sąlygos tikrai nebus blogos. Visose Europos valstybėse yra griežti darbo teisės įstatymai numatantys kokios sąlygos turi būti užtikrintos darbuotojams, todėl dėl to per daug jaudintis tikrai nereikėtų. Didžiausią įtaką padarys tai, kokio pobūdžio darbą jūs pasirinksite.

Be jokios abejonės geriausiai apmokami yra tie darbai, kurie reikalauja tam tikrų specifinių žinių arba fizinio pasirengimo. Pavyzdžiui Skandinavijoje (Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje), dažnai ieškomi darbuotojai darbui žemės ūkyje. Didelėms fermoms trūksta pagalbos ir jie pasiryžę mokėti nemažus pinigus galintiems ją suteikti. Tiesa, būtent toks darbas pareikalaus tikrai nemažai jėgų ir ištvermės. Tad jei esate silpnos sveikatos ar turite priklausomybių, toks darbas tikriausiai nebus pats tinkamiausias.

Būtų labai puiku, jei turėtumėte kokią nors specialybę ar specifikaciją, pvz. elektriko, santechniko, betonuotojo ir pan. Būtent specializuotų darbininkų trūksta labiausiai. Darbo pasiūlymai užsienyje tiesiog mirga nuo įvairiausių pasiūlymų statybininkams, auto darbininkams. Akivaizdu, jog tokie žmonės gauna ir didesnį atlyginimą, ir dažnu atveju ne tokias sudėtingas darbo sąlygas.

Ką daryti tuo atveju, jei neturite jokios specializacijos ir negalite pasigirti iškirtinai geromis fizinėmis jėgomis? Darbo pasiūlymai užsienyje turi šį tą ir jums. Jūs visuomet galite ieškoti pozicijų sandėliuose ar viešbučiuose. Dažniausiai vienintelis reikalavimas į tokią darbo vietą yra tik anglų kalbos mokėjimas. Tam nereikia nei kažkokios specializacijos, nei būti labai stiprius. Tiesa, natūralu jog tokiose vietose atlyginiams dažnu atveju būna mažesnis, o darbo valandos ilgesnės. Kad ir kaip bebūtų, pasirinkimų darbui užsienyje tikrai ras kiekvienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *